יזמות ופתיחת עסקים

יזמות עסקית בדרך להצלחה, כיצד להקים עסק משגשג

הקמת עסק כמו גם יזמות ופיתוח עסקי הינה מהלך מאתגר, כזה המתאים לאנשים מסוימים וטומן בחובו יתרונות רבים ומגוונים לצד סיכונים ומכשולים. בין היתרונות של יזמות ופתיחת עסק ניתן למנות: גמישות בזמני העבודה, הגשמה עצמית ומיצוי פוטנציאל, עניין ואתגר, יצירת נכסים, לעיתים אפשרות לעבודה מהבית וכמובן סיכויי התעשרות למצליחים. יתרונות אלו הם שמושכים את היזמים שבינינו להשקיע את זמנן ומרצם, לסכן את כספם ולעיתים את משרתם, לעצור את התקדמותם הקרייריסטית או האקדמית וכל זאת מיתוך שאיפה להיות אלו שיצליחו בגדול.

אל תתנו לחיים להתבזבז – השיגו את חלומכם! השקיעו כעת חמש דקות ולימדו על מה שחשוב לכם:

הרשמו לניוזלטר וקבלו בכל שבוע רעיון פרקטי להצלחה עסקית מהירה

ברור לנו שאתם עסוקים, וגם רוצים לקדם מאוד את הרעיון, יזמות או העסק שלכם. לכן יצרנו עבורכם את הניוזלטר השבועי המכיל טיפ קצר של כמה שורות שידליק לכם רעיון ויקדם את העסק שלכם. הרשמו עכשיו בתיבת המייל למעלה. לעולם לא נעשה שימוש במייל למעט שליחת טיפים, ההצטרפות וההסרה מהירים ופשוטים. נסו זאת עכשיו

מודל התהליך היזמי על פי פרופ' ג'פרי טימונס – The Entrepreneurial Process By Jeffrey A. Timmons

(כל הזכויות שמורות ©)

יזמות הינה דרך מחשבה, הסקת מסקנות ופעולה אל מול הזדמנות. התוצר של יזמות הינו ביצירה, פיתוח, יישום וחידוש של ערך מוסף, לא רק עבור בעל היזמות אלא גם עבור כלל המשתמשים. ליבת התהליך הינה בהיווצרות או בהכרה בהזדמנויות אשר לאחריה הרצון והיוזמה של היזם וצוותו לנצל את ההזדמנות. התהליך דורש רצון ונכונות ללקיחת סיכונים – הן ברמה האישית והן בהיבט הפיננסי – אולם במסגרת סיכונים מחושבים ואיזון הסיכון אל מול הסיכוי לתמורה המיוחלת. על אף המגוון של העסקים, יזמים, אזורים גיאוגרפיים וטכנולוגיות, טימומס מזהה מכנה משותף של כוחות המניעים את התהליך הדינמי של יזמות:

מודל יזמות
  • התהליך היזמי מונחה הזדמנויות עסקיות

  • מונחה על ידי היזם וכושר הניהול שלו כלפי הצוות שלו

  • התהליך חייב להיות מצומצם בהוצאות ויצירתי באופן השימוש במשאבים

  • התהליך היזמי תלוי רבות בהתאמה ובאיזון בין אלמנטים אלו ומהווה תהליך הוליסטי ומשולב

אם אינכם יודעים כיצד להתחיל, אלו הם המאמרים האהובים באתר: המדריך השלם להקמת עסק, כיצד לכתוב תוכנית עסקית נכונה, איך מוצאים הזדמנויות עסקיות מבטיחות, מהם הסודות של ייעוץ עסקי, כיצד יכול לסייע אימון עסקי, דוגמא לתוכנית עסקית באנגלית ותבנית דוגמא לתוכנית עסקית בעברית.

שאלות ותשובות – יזמות ופתיחת עסק
מהי הכנת תוכנית עסקית מוצלחת?
תשובה: תוכנית עסקית הינה המצפן של העסק, המסמך בו מגדיר…
אילו סוגים של ייעוץ לעסקים יש?
תשובה: ייעוץ לעסקים מתחלק לכמה קטגוריות כאשר יועצים…
מה זה אימון אישי עסקי ומה ההבדל ביניהם?
תשובה: אימון אישי עסקי הינו תהליך משולב אשר כולל גם…

לכל השאלות והתשובות >>