יזמות ופתיחת עסקים
מהי הכנת תוכנית עסקית מוצלחת?
אילו סוגים של ייעוץ לעסקים יש?
מה זה אימון אישי עסקי ומה ההבדל ביניהם?


מהי הכנת תוכנית עסקית מוצלחת?

תוכנית עסקית הינה המצפן של העסק, המסמך בו מגדיר היזם את המטרות ארוכות הטווח וקרצרות הטווח שח היזמות שלו. הכנת תוכנית עסקית מוצלחת תתאפשר כאשר היזם עצמו יבצעאת המחקר המעמיק והלמידה לצורך כתיבת התוכנית אשר תכלול את הרעיון העסקי עצמו, החוזקות והחולשות אל מול אלטרנטיבות, הערך המוסף שתומן בחובו המיזם, סקירה אודות השוק, לקוחות וספקים, חסמי כניסה ומפרט טכנולוגי מלא. לצד אלו יש לפרט את המשאבים הדרושים להוצאה לפועל של התוכנית העסקית.

לראש הדף

אילו סוגים של ייעוץ לעסקים יש?

ייעוץ לעסקים מתחלק לכמה קטגוריות כאשר יועצים שונים יכולים למלא אחר נישת ייעוץ עסקי אחת או יותר. בעסקים גדולים, כאשר ישנה הפרדה ברורה בין המחלקות השונות – כספים, שיווק, מכירות, רכש, פיתוח וכו', ייעוץ לעסקים לעיתים קרובות יהווה שימוש בשירותיהם של יועצים ייעודיים כגון יועץ שיווקי, יועץ פיננסי, יועץ משפטי כו'. כאשר מדובר בעסק קטן יותר אשר בו מנהל המכירות הינו גם מנהל השיווק ואולי אף מנהל הרכש, קיים קושי בהפרדה שכזו ועל כן לרוב ייעשה שימוש בשירותיו של יועץ עסקי אחד, כזה הבקיא בכמה תחומים ויכול לספק פיתרון כולל של ייעוץ לעסקים. סיבה נוספת לעבודה עם יועץ עסקי אחד הינה משאבים כספיים מוגבלים. בעוד שחברה גדולה יכולה להרשות לעצמה לשכור את שירותיהם של כמה יועצים שונים המתמחים בתחומים שונים, עסק קטן יאלץ לוותר במעט על התמחות היועץ בשיווק אולם ירוויח תמיכה כגם באסטרטגיה וגם בכספים באותו המחיר.

לראש הדף

מה זה אימון אישי עסקי ומה ההבדל ביניהם?

אימון אישי עסקי הינו תהליך משולב אשר כולל גם אימון אישי וגם אימון עסקי. אימון אישי ואימון עסקי יכולים להיות שני תהליכים שונים אולם שילוב נכון בין השניים יאפשר לעיתים להתגבר על מכשולים שאחרת לא היה ניתן לפתור. במסגרת אימון עסקי עשוי המאמן העסקי לאפיין קושי אצל אותו מנהל אשר נעוץ באופי חייו האישיים. לדוגמה – חוסר ביטחון עצמי או חשש מהאצלת סמכויות. ניהול תהליך אימון אישי במקביל לאימון העסקי עשוי לפתור את אותם הקשיים העסקיים בטיפול בשורש הבעיה שהינה בעיה אישית של אותומנהל.

לראש הדף