03-5792920

כיצד להיעזר באיגוד השיווק הישראלי ומיהו איגוד המפרסמים

איגוד השיווק הישראלי

איגוד השיווק הישראלי – מתיחת פנים לאיגוד המפרסמים הוותיק

איגוד השיווק הישראלי הינו תוצר של מהלך מיתוג מחדש אשר הושק באפריל 2008 על ידי האיגוד הותיק, איגוד המפרסמים, אשר הוקם בישראל בשנת 1961. מהלך המיתוג מחדש נבע מאסטרטגיה שיווקית עליה הוחלט בהנהלת האיגוד במטרה להוביל את השיח השיווקי בישראל ולייצג את אנשי השיווק תוך יצירת ערך מוסף לחברי האיגוד.

איגוד המפרסמים (לימים איגוד השיווק הישראלי) הוקדם על ידי חמש עשרה חברות מובילותבתחומן במשק הישראלי: אסם, אל על, בנק לאומי, בנק הפועלים, דובק, יצהר, דלק, סיבים כימיים, עסיס, צים, עלית, רבלון, תלמה, שמן ותנובה. חברות אלו אשר היו חברות בהתאחדות התעשיינים בחרו לפרוש ולהקים איגוד משלהם על מנת שייצג את תחום השיווק והפרסום בפני הרשויות, ידאג לצרכיהם המקצועיים ויסייע לחבריו לפרסם ולשווק ביעילות והגינות – בשמו החדש: איגוד השיווק הישראלי.

מיום הקמתו גדל איגוד השיווק הישראלי (כאמור קודם לכן נקרא איגוד המפרסמים) והוא מונה כיום כ-200 ארגונים ועסקים מובילים במגוון ענפים ותעשיות במשק. כמו כל איגוד, מקור כוחו ביתרון לגודל ממנו הוא נהנה. לא רק חברות וארגונים נהנים משירותיו ומכוחו של איגוד השיווק הישראלי כי אם גם אנשי שיווק, יועצים ומנהלים שונים. איגוד השיווק הישראלי עורך מפגשים ואירועים רבים במהלך השנה הכוללים: קורסים, סדנאות, כנסים, תחרויות פרסום, אירועי שיווק, מפגשי העשרה, השתלמויות מקצועיות, ימי עיון, הדרכות פנים ארגוניות, ומפגשי חברים חודשי.
איגוד השיווק הישראלי מספק שירותי בדיקה להצעות ולחשבוניות המוגשות לחברי האיגוד על ידי משרדי הפרסום, חברות הקד"מ, גורמי מדיה וספקים אחרים ומתקנת על פי המקובל בענף. הבדיקות שמבצע איגוד השיווק כוללות סבירות עלויות (האם העלויות הנקובות סבירות בהשוואה לעלויות מקובלות בענף), מימוש הזמנות מהמדיה (האם הפרסום שבוצע בפועל תואם את זה שהוזמן), יישום ההסכמים עם משרדי הפרסום וכן מספק יעוץ בנושא ההתקשרות עם משרדי פרסום וחברת המדיה.
בשנת 2004, עוד בשמו הקודם, ניסח איגוד השיווק הישראלי אמנה לאחריות ולהגינות בפרסום במטרה לקבוע אמות מידה ואחידות בכל הקשור להתקשרות שיווקית בישראל – "האמנה לאחריות והגינות".

בשנים 2004-2005 היה שותף איגוד השיווק הישראלי (בזמנו איגוד המפרסמים בישראל) לוועדה הציבורית אשר הקימה הרשות השנייה במטרה לגבש כללי אתיקה במסגרת מדריך לפרסום בטלוויזיה אשר התבססו על כללי הרשות השנייה לטלוויזיהולרדיו התשנ"ד, 1994. המדריך כולל את הקווים המנחים ויחד עם העקרונות העומדים בבסיסם מאפשרים גזירת הנחיות מעשיות בדבר נהלים ופתרון בעיות שעשויות להתעורר. בצורה זו מאגד תחתיו המדריך את דרכי ונהלי הפיקוח על הפרסומות – "מדריך האתיקה לפרסומות".

לאחר העריכה וההסכמה על המדריך, הרשות השנייה, איגוד הפרסום בישראל ואיגוד המפרסמים, (כאמור כיום איגוד השיווק הישראלי), החלו להעניק "תו אתי" למשרדי פרסום (פרסומאים) ו/או למפרסמים אשר אימצו את מדריך האתיקה ואף השתתפו בהשתלמות בנושא. תו אתי זה מקנה לבעליו פטור מהצורך להעביר לאישור מקדים תשדירים בנושאים שונים. יש לציין כי למנכ"ל הרשות השנייה הסמכות לשלול תו אתי זה במצבים מסוימים.
 איגוד השיווק הישראלי הינו חבר בפדרציית המפרסמים העולמית – WFA. אשר בה חברים איגודים מקבילים מכ-55 מדינות מרחבי העולם.
למד כאן כיצד לבחור משרד פרסום ומיהם משרדי הפרסום המובילים בישראל.

מאמרים נוספים

מיקור חוץ מה זה?

מיקור חוץ יתרונות וחסרונות

עושים סדר! מה ההבדל בין חברת ייעוץ למיקור חוץ? כשחושבים על המושג מיקור חוץ בישראל, עולה ההשוואה בין חברת

כיצד-שיווק-על-ידי-משפיענים-משפיע-על-העסק-שלכם

כיצד שיווק על ידי משפיענים משפיע על העסק שלכם

שיווק באמצעות משפיענים כבר מזמן נחשב לטרנד החם והמוביל בעולם העסקי. יותר ויותר עסקים בוחרים לפנות לשיטת שיווק המשפיענים

שיווק-שותפים-GPS-לעסקים

שיווק שותפים – כל מה שרציתם לדעת!

בנוף השיווק הדיגיטלי המודרני של היום – המונח שיווק שותפים מתייחס לקידום עסק או מוצרים של אחרים ולהרוויח עמלה

קבלו במתנה 3 פרקים מהספר GPS לעסקים

קבלו למייל קובץ PDF המכיל 3 פרקים סופר חשובים שכל בעל עסק חייב לדעת

  לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

  דברו איתנו

  מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

   לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos