03-5792920

חברות ייעוץ אסטרטגי הפועלות בישראל ומה ההבדלים ביניהן

החברות לייעוץ אסטרטגי הפועלות בארץ, זול זה לא הולך להיות…

בארץ פועלות בין 5-10 חברות "קלאסיות" לייעוץ אסטרטגי עסקי. בשונה מייעוץ אסטרטגי פוליטי, ייעוץ עסקי מתייחס לסביבה התחרותית בה פועלת הפירמה ומנסה לגבש לה אסטרטגיה אשר תוביל אותה במים הסוערים. חברות ייעוץ אסטרטגי מספקות מלבד תהליך תכנון אסטרטגי, גם סיוע בפיתוח עסקי, תהליכי Due Diligence וגיבוש אסטרטגיה שיווקית.
יש המבלבלים בין ייעוץ ארגוני לייעוץ אסטרטגי. ייעוץ ארגוני עוסק בעיקר במבנה הארגוני המתאים ובאווירה בארגון ופחות בצדו העסקי- כלכלי של הפירמה.
תהליך של ייעוץ אסטרטגי אורך לרוב בין חודשיים לשישה, כולל צוותים של 10-2 יועצים "הפושטים" על חברת המטרה, דולים מידע וסטטיסטיקות מכל דוח אפשרי, מגישים סדרה של מצגות המנתחות את החברה והסביבה בה היא פועלת ומנסחות קווים לאסטרטגיה העסקית שלה. מחירם של פרויקטים לייעוץ אסטרטגי נע לרוב בין כמה עשרות אלפי שקלים למאות אלפי דולרים, תלוי בפרויקט ובהיקפו.

 

חברות הייעוץ האסטרטגי המובילות

חברת GPS לעסקים

GPS לעסקים בעלת 21 שנות ניסיון בליווי ואימון עסקי ב- 40 תחומי פעילות שונים (קמעונאות, מזון, בניה ושיפוצים, חינוך, טיפוח ויופי, רשויות מקומיות, מגזר חרדי, אופנה ועוד עשרות אחרים) הובלנו למעלה מ-1100 פרוייקטים עם אלפי לקוחות ביחד עם 60 מאמנים עסקיים מכל רחבי הארץ שהצלחתם מוכחת!

GPS בונים שיתופי פעולה אסטרטגיים עם גופים מובילים בשוק ומעבירים מאות סדנאות והדרכות לעשרות אלפי עסקים בישראל.

כ- 15,000 עותקים של הספר” GPS לעסקים השיטה לניהול מוצלח של העסק” כבר נמכרו והיד עוד נטויה.

טלפון: 077-231-2861

 

חברת הייעוץ מקינזי

מקינזי היא חברת הייעוץ האסטרטגי הגדולה בעולם. למעשה את רוב כספה מכניסה החברה מייעוץ תפעולי (ניהול רכש ומלאי וכדומה), אך היא שומרת על התדמית האסטרטגית אשר נחשבת ל"סקסית" יותר. חברת מקינזי פועלת בישראל כבר מספר שנים והסניף הישראלי שלה נחשב למוצלח, עד כי החברה הבינלאומית מגייסת בוגרים ישראלים ישירות לסניפים נוספים בעולם. פרויקט ייעוץ במקינזי מתחיל ב- 200 אלף דולרים לפחות, כאשר מרבית הפרויקטים שהיא מבצעת הינם פרויקטים שגבוהים מחצי מיליון דולרים. היתרון הגדול בעבודה עם מקינזי הוא יכולות הבנצ'מרק של החברה. לא משנה מאיזו תעשיה אתם, מקינזי כבר עשתה פרויקט לחברה דומה לכם, במקום כלשהו בעולם. היכולת של מקינזי להביא ידע מחברות דומות בעולם ומתעשיות שונות ברחבי הגלובוס מאפשרת לכם לקבל מסקנות מהירות שבימי הגלובליזציה עשויות להיות רלוונטיות בכל מקום. בנוסף, יש לחברה נגישות למומחים בכל תחום והיועצים שלה, כנראה, מהמבינים בעולם בתחומם. מלבד העלות הגבוהה, הביקורת המרכזית על מקינזי היא שמאחר והיא "כבר עשתה פרויקט דומה", המסקנות שלה לחברה הישראלית יהיו דומות למסקנות שהיו לה לחברה צרפתית הפועלת בשוק אחר ובתנאים אחרים. טענה נוספת היא שבמסגרת התאגידית הכבדה של החברה, רעיונות מקוריים ופורצי דרך, לא צפויים להיוולד. להרחבה: חברת מקינזי

 

חברת טאסק – ייעוץ אסטרטגי

חברת Capital & Consulting TASC הינה חברת הייעוץ הגדולה והמבוססת בישראל, המונה כיום מעל ל-50 יועצים ושבעה שותפים. החברה הוקמה על-ידי סלקו קלירקופר, הולנדי במקור אשר עלה לישראל לאחר פעילות של מספר שנים בתחום הייעוץ האסטרטגי בלונדון. מאז שנותיה הראשונות ועד היום, TASC לקחה חלק בכמה מהמהלכים והרפורמות המשמעותיים ביותר במשק הישראלי. להרחבה חברת טאסק.

 

 

חברות ראיית החשבון דלויט וארנסט אנד יאנג

בעבר לכל פירמת ראיית חשבון בינלאומית הייתה חברת ייעוץ נלווית. כיום פועלות בתחום הייעוץ האסטרטגי שתי מחלקות השייכות לפירמות ראיית החשבון דלויט וכן קוסט – ארנסט אנד יאנג (פירמת הייעוץ אנדרסן נסגרה עם קריסת פירמת ראיית החשבון, פירמת הייעוץ של PWC נמכרה לחברת IBM ובסוף סגרה את פעילותה בישראל).

בדומה למקינזי, גם לחברות אלו נגישות לידע בינלאומי רב. אך בניגוד למקינזי אשר מתמחה בייעוץ אסטרטגי, הן בדלויט והן ב E&Y הפוקוס הוא על ראיית חשבון, וייעוץ היא פעילות משנית. שתי פעילויות הייעוץ האסטרטגי של החברות הללו אינן נחשבות לגדולות במיוחד בישראל והן מסתמכות בעיקר על לקוחות פירמת ראיית החשבון המעדיפים כי גורם אחד ויחיד יפשפש להן בדוחות הכספיים. יחד עם זאת, הנגישות לידע בינלאומי יחד עם היכולת להתגמשות במחירים (בהשוואה למקינזי), עשויות במקרים מסוימים להצדיק פעילות עם חברות אלו.

 

חברת תפן (P.O.C Strategy)

חברת הייעוץ Tefen היא חברת הייעוץ הגדולה בישראל. החברה אשר מתמחה בייעוץ תפעולי, החלה ברכש של חברות בארץ ובחו"ל ורכשה בין השאר את חברת P.O.C. אשר הייתה חברת הייעוץ האסטרטגי הראשונה בישראל. החברה פועלת כיום גם באירופה ובארצות הברית לאחר שרכשה חברות והקימה פעילות במספר ארצות. היתרון הגדול של חברת תפן בהיותה חברת הייעוץ הגדולה בישראל ובה בעת חברה בינלאומית, הוא הידע הרב שיש לחברה על השוק הישראלי והמחירים הנוחים בהשוואה לאלטרנטיבות בינלאומיות. למרות שפעילות הייעוץ האסטרטגי בחברה, איננה ליבת העסק, היא גדולה מספיק בהשוואה לחברות ייעוץ אסטרטגי ישראליות אחרות.

פרויקטים בתפן יכולים להתחיל בעשרת אלפים דולר לפרויקטים קטנים ועד 100-200 אלף דולר לפרויקט ייעוץ אסטרטגי מלא. אם אין לכם תקציב המאפשר לכם לשכור את מקינזי, אך עדיין אתם רוצים לוגו בינלאומי על השקפים, תפן היא בחירה טובה.

 

חברת שלדור ייעוץ אסטרטגי

חברת שלדור הינה אחת מחברות הייעוץ האסטרטגי הותיקות בישראל. החברה, שהוקמה על ידי סמי פרידריך, נחשבת לאחת החברות המוערכות בענף, הגם שבשנים האחרונות איננה צומחת כבעבר. חברת שלדור המשיכה את ההתמקדות בלקוחות ישראלים גם כשמתחרותיה פנו החוצה לחו"ל. למרות זאת, היא נותנת ייעוץ אסטרטגי לחברות ישראליות הפועלות בחו"ל בהיקף לא מבוטל. אחד היתרונות של החברה הוא ביסוס קשת של יועצים ותיקים המובילים את החברה לצד המייסד. מחירי פרויקט ייעוץ אסטרטגי בשלדור נחשבים גבוהים בהשוואה לחברות ישראליות אחרות, אך נמוכים בהשוואה לחברת מקינזי. להרחבה: חברת שלדור

 

חברת ארגו

ארגו הינה חברת יעוץ רב תחומית הפועלת בשוק הישראלי והבינלאומי מאז שנת 1986. החברה מלווה ארגונים בכל מגזרי המשק, לשיפור האפקטיביות הניהולית, התפעולית והארגונית. ארגו מתמחה במספר תחומים עיקריים: יעוץ עסקי-ניהולי, שיפור תהליכים עסקיים וממשקים חוצי ארגון, יישום האסטרטגיה בארגון, ניהול ידע, יעוץ ופיתוח ארגוני וארגונומיה (הנדסת גורמי אנוש). החברה מציינת כי יתרונה הבולט כחברת יעוץ הוא יכולתה לתת לצורך של הלקוח פתרון מקיף ורב תחומי, המשלב בין היבטים הנדסיים (מדדים "קשים") לבין היבטים ארגוניים (מדדים "רכים"), להשגת יישום והטמעה מוצלחים של השינוי הארגוני הנדרש. חברת ארגו חותרת להביא את לקוחותיה למצויינות ורווחיות לאורך זמן, ובונה לכל לקוח מתודולוגיה וכלים המותאמים לצרכיו. דרך הפעולה של ארגו מתמקדת בשלושה שלבי פעולה עיקריים: 1.אבחון מצב קיים 2. תכנון 3. ישום והטמעה.

 

חברת אפריל ייעוץ עסקי

חברת אפריל ייעוץ עסקי (April Business Consulting) מספקת שירותי תכנון אסטרטגי, ייעוץ שיווקי ופיתוח עסקי המתמקד בשיפור האצת צמיחה ויצירת פעילויות עסקיות והכנסות חדשות ברחבי העולם. אפריל מספקת מגוון רחב של שירותים לרבות: בניית אסטרטגיה שיווקית, הכנת תכניות עסקיות, מיצוב לחברה/מוצר, מיפוי סביבה תחרותית, תמחור, מחקרי שוק ומודיעין עסקי, בניית תכנית שיווק ותקציב תוך סיוע בהוצאה לפועל. לחברה רשת שותפים עסקיים ברחבי העולם ונציגים מקומיים באירופה, ארצות הברית ואסיה, באמצעותם מאפשרת קשרים לספקים, ערוצי שיווק והזדמנויות פיתוח עסקי, כמו גם פתיחת דלתות ללקוחות אסטרטגיים. החברה הוקמה על ידי שני שותפים: רונן עפר, לשעבר ראש מחלקת השיווק והפיתוח העסקי של PwC Advisory, פירמת הייעוץ של PricewaterhouseCoopers (קסלמן וקסלמן) בישראל, שימש כמנכ"ל ומייסד של חברת הסטארט-אפ ורדיס וכיהן במספר תפקידים בכירים בשיווק, פיתוח עסקי ומכירות. מר עפר משמש כחבר פקולטה ומנחה בתכנית ללימודי עסקים בינ"ל (Global Business Studies) במסגרת לימודי ה- MBA של הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א בשיתוף עם אוניברטיסת יורק בקנדה. שרון הס, במהלך 20 השנים האחרונות כיהנה כסמנכ"לית שיווק במספר חברות ביניהן, קרן ההון סיכון פיטנגו, תדיראן טלקום, ואלוט תקשורת.

 

חברת דוד בועז – ייזום ויעוץ עסקי בע"מ

חברת דוד בועז – ייזום ויעוץ עסקי, עוסקת משנת 1995 במתן ייעוץ כלכלי, עסקי, מימוני ואסטרטגי לגופים במשק הישראלי, פרטיים וציבוריים, גדולים ובינוניים, וכן מסייעת בייזום פרויקטים כלכליים. בראש החברה עומד מר דוד בועז, בעל ניסיון ניהולי עשיר במגזר הציבורי והפרטי, ואשר כיהן בתפקידים מגוונים בהם כממונה על התקציבים במשרד האוצר (1987-1991). החברה עוסקת בניתוח ענפי ובבחינת נושאי מקרו מגוונים, עריכת בחינות כלכליות, עיצוב אסטרטגיה עסקית, בניית תוכניות מימון והערכת שווי לחברות בתחומים שונים בהם: תקשורת ומערכות מידע, תחבורה, תשתיות ואנרגיה, פיתוח נדל"ן, תכנון אזורי ועוד. לחברה ניסיון רב בפיתוח מודלים כלכליים לניתוח ופתרון בעיות כלכליות ומערכתיות מורכבות.

קבוצת H.G.C – יעוץ אסטרטגי

קבוצת H.G.C הינה קבוצת ניהול גלובלי מובילה בישראל אשר מציעה מגוון רחב של שירותים מקצועים כגון: יעוץ וליווי שיווקי, אימון והדרכת מכירות, בניית תוכנית עסקית, קורסים במגוון תחומים, הקמת מערכי מכירה ועוד. הקבוצה הוקמה במטרה לתת למנכ"לי ארגונים פתרון מקצועי בדגש על תחום גיוס הלקוחות, ולהתאים את מערך המכירות של הארגון ליעדים ולאסטרטגיה שלו.

​​קבוצת H.G.C מסייעת ללקוחותיה לפתח את האסטרטגיה הארגונית לרמה הגבוהה ביותר על מנת לתמוך בצמיחה עקבית. זה מאפשר לאותם ארגונים לפתח צוותי גיוס לקוחות שסוגרים יותר עסקאות ועובדים בצורה חכמה יותר, ובכך לאפשר למנהלי הארגון לבלות זמן רב יותר בבניית העסק ופיתחו.

רותם אסטרטגיה

רותם אסטרטגיה הינה חברת ייעוץ אסטרטגי וארגוני הפועלת בישראל. החברה הוקמה בשנת 1997 על ידי ד"ר זאב רותם אשר עוסק בתחום התכנון האסטרטגי והארגוני למעלה משלושים שנה. רותם אסטרטגיה מסייעת לחברות עסקיות מובילות רבות בשוק הישראלי בגיבוש תוכניות אסטרטגיות ובתכנון מהלכים כוללים. בין לקוחותיה בתחום זה: קבוצת אלביט מערכות, בית ההשקעות פסגות, בנק לאומי, דואר ישראל, הבנק הבינלאומי, חברות הביטוח הראל, מנורה והפניקס, קרן הפנסיה מבטחים וחברת אייס. כמו כן מספקת החברה שירותי ייעוץ אסטרטגי לגופים מרכזיים במגזר הציבורי בהם משרד האוצר, בנק ישראל, משרד החשב הכללי, משרד החינוך, משרד התחבורה ונת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים).

ד"ר דן הרמן – ייעוץ אסטרטגי להצלחה שיווקית בטווח הקצר

חברת הייעוץ של ד"ר דן הרמן (www.danherman.co.il) מיוחדת במיקוד שלה בפיתוח אסטרטגיות שיווקיות שמעוצבות במיוחד ליצור התלהבות צרכנים מהירה וביקוש רחב לפרק זמן קצוב שיכול להמשך עד כשנתיים. השרות מתאים ליצירה והשקה של מוצרים ושירותים חדשים, פרויקטי נדל"ן, רשתות קמעונאיות, מודלים עסקיים חדשים למיצוי הזדמנויות בשוק ועוד, בישראל או בשווקים אחרים בעולם. החברה עובדת עם לקוחותיה משלב זיהוי ההזדמנויות, דרך פיתוח ההצעה לשוק, יצירת המותג, בניית תכנית השיווק ועד לניהול מבוקר של החדירה לשוק ומחזור חיי הלהיט השיווקי.

 

AVIV AMCG – ניהול וייעוץ רב-תחומי

חברה בינלאומית לניהול וייעוץ רב-תחומי, הפועלת מאז שנת AVIV AMCG .1988 שואפת להעניק לאלפי לקוחותיה ברחבי העולם יתרון תחרותי, להניע תהליכי צמיחה ארגונית, להוביל תהליכי שינוי פורצי–דרך ולקדם פרויקטים מורכבים בתחום התשתיות ואיכות הסביבה.
כדי להשיג יעדים אלה, מעניקה החברה ליווי וייעוץ מקצועיים המבוססים על הידע העדכני, על הכלים החדשניים ועל הניסיון הרב הדרושים לשם הצלחה עסקית.
ב- AVIV AMCG למעלה מ 200- מומחים ואנשי מקצוע בתחומים שונים, ולכל אחד מהם הכשרה וניסיון רב שנים. הסינרגיה האדירה בין אנשי המקצוע ובין היחידות העסקיות והחטיבות השונות שבחברה הופכת את AVIV AMCG לחברה עתירת ניסיון ובעלת יכולת יישומית, המוכחת באמצעות אלפי פרויקטים מוצלחים שביצעה עבור אלפי לקוחות מסביב לעולם. להרחבה 

חברות ייעוץ אסטרטגי נוספות

בין השמות העולים גם כן כחברות לייעוץ אסטרטגי מוכרות ניתן למנות את גיל אסטרטגיות בראשות חגי גיל, אריה כהן ייעוץ אסטרטגי ועסקי בראשות אריה כהן, חברת מיצוב ייעוץ אסטרטגי, ישום אסטרטגיות, וכן קיימים יועצים עצמאים רבים המספקים ייעוץ אסטרטגי נקודתי. יועצים אלו המכונים לעיתים "יועצי מזוודה", שכן אין להם בהכרח משרד מסודר וצוות יועצים צעיר מאחוריהם, הינם פעמים רבות בכירים בתעשייה שפרשו ומעניקים ייעוץ כפעילות צדדית. למרות הכינוי, יועצים אסטרטגים אלו, הינם בעלי ניסיון רב ומספקים לעיתים רבות פיתרון איכותי מאוד במחיר ובתהליך זולים משמעותית מאשר של חברות הייעוץ הגדולות.
אם אתם מחפשים חברת ייעוץ אסטרטגי, קראו כיצד לבחור חברת ייעוץ אסטרטגי

מאמרים נוספים

אוטסורסינג

מיקור חוץ הייטק – הדרך להגיע לפסגה

חברות ההייטק בישראל נמצאות בתוך סביבה מאתגרת שמתפתחת כל הזמן, ועומדים מול לא מעט אתגרים מורכבים. ככל שהחברה שואפת

מיקור חוץ

מיקור חוץ

מיקור חוץ - ניהול פרוייקטים חברות פרטיות מיקור חוץ (אאוטסורסינג) הינה שיטה לניהול עסק שהתפתחה מאוד מסוף המאה ה20

מהי אסטרטגיה שיווקית

אסטרטגיה שיווקית

מהי אסטרטגיה שיווקית? המונח אסטרטגיה שיווקית מתייחס לפעולות אותן צריך כל עסק לבצע על מנת לקדם את האסטרטגיה העסקית

קבלו במתנה 3 פרקים מהספר GPS לעסקים

קבלו למייל קובץ PDF המכיל 3 פרקים סופר חשובים שכל בעל עסק חייב לדעת

  לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

  דברו איתנו

  מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

   לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos