077-2305121

חברת שלדור – ייעוץ אסטרטגי

חברת שלדור היא מהחברות הראשונות שקמו בישראל לייעוץ אסטרטגי. החברה הוקמה על ידי מי שמשמש היום כיו"ר החברה, סמי פרידריך ב- 1984. פרידריך, שהיה בעצמו יועץ בחברת הייעוץ האסטרטגי מקינזי החליט לעשות "גם והפעם בעברית". בתקופת הקמתה לא פעלו בישראל חברות ייעוץ אסטרטגי בינלאומיות וגם חברות ישראליות היו רק בתחילת דרכן, ביניהן חברת הייעוץ P.O.C. (אשר נרכשה מאוחר יותר על ידי חברת הייעוץ תפן). החברה הפכה, הן בשל סמי פרידריך והן בשל יועצים בכירים אחרים בחברה, לשם מוכר בישראל לייעוץ אסטרטגי ובתקופות שונות הייתה החברה הגדולה בישראל בתחומה. עם השנים פרשו ממנה יועצים והקימו עסקי ייעוץ שונים, המוכר בהם הוא חברת הייעוץ האסטרטגי טריגר (כיום טריגר-פורסייט) שהוקמה על ידי שני בוגרי שלדור (ואם הלוגיקה תימשך, בוגר טריגר יקים יום אחד חברת ייעוץ נוספת…) לפרטים נוספים: 03-6844646

חברת שלדור

חברת שלדור הינה חברה ישראלית מוערכת לייעוץ אסטרטגי

היתרונות בעבודה עם חברת שלדור לעומת חברה בינלאומית

בניגוד לחברות ישראליות אחרות אשר ניסו לפרוץ לעולם והצליחו יותר או פחות (חברת תפן, חברת טאסק), חברת הייעוץ שלדור נמנעה במשך שנים מהקמת פעילות בינלאומית (זאת כ: אסטרטגיה). החברה התהדרה בכך שהיא מבצעת חלק גדול מהפרויקטים שלה לחברות ישראליות בינלאומיות ובכך דיינו. כניסתה של חברת מקינזי לישראל עמעמה את היתרון של שלדור כחברת הייעוץ הגדולה בישראל ובעלת נסיון בינלאומי, והיות חלק ניכר מיועצי מקינזי ישראלים, מנע משלדור להצהיר כעת כי “אנחנו יותר ישראלים”. יחד עם זאת, האיכות של עבודות הייעוץ כמו גם הקשרים וההערכה של החברה במשק, אפשרו לה לשרוד את כניסת מקינזי ולצמוח עם שוק הייעוץ שצמח כולו.

הטענה המרכזית לטובת עבודה עם חברת ייעוץ ישראלית דוגמת שלדור לעומת חברת ייעוץ בינלאומית הינה הדינאמיות של החברה וחוסר המקובעות שלה בהשוואה לחברה בינלאומית שלה יש כבר “תוכנית אסטרטגית” שהצליחה במדינה אחרת ולכן תיטה לאמץ את האסטרטגיה “המוכנה” גם עם הלקוח הישראלי. בנוסף, הסכומים ששלדור גובה נמוכים יותר מאשר של חברות בינלאומיות, הגם שהיא “מושכת” מעלה לפרויקטים היקרים והגדולים יותר.

עבודה בשלדור היוותה מקפצה לבוגרים רבים

בוגרים רבים של שלדור השתלבו במשק בתפקידי מפתח, לאחר שסיימו את עבודתם בחברה. זו הסיבה שסטודנטים רבים מנסים את מזלם בחברה. מלבד היתרון שבכרטיס ביקור עם לוגו שלדור, העבודה בחברה חושפת את היועצים למנכ”לים וסמנכ”לים בכירים במשק הישראלי.

עבודה בחברת ייעוץ ישראלית, ובכלל זה שלדור,יכולה להיות יתרון מול עבודה בחברת ייעוץ בינלאומית שכן האחריות והסמכות שמקבל יועץ צעיר גדולים יותר לרוב. יום עבודה בשלדור יכול להימשך גם אל תוך הלילה והיועצים נוהגים לספר על הלילות הלבנים שעשו לפני המצגת ההיא והדיון ההוא.

תהליך המיון לשלדור כולל 5-7 שלבים

תהליך המיון לחברת שלדור כולל ראיונות עבודה אישיים ו- Case Studies. בראיונות מנסים לזהות את דפוס החשיבה של היועץ העתידי, יכולתו לתת תשובות מובנות ומסודרות ומקוריותו במתן התשובה. תהליך קבלה לעבודה בשלדור נחשב לתהליך מלחיץ בשל היעדר התשובה המדויקת והנכונה לכל שאלה. שאלה לדוגמא יכולה להיות כמה בוטנים נדרשים להכנת חטיף במבה (תשובה טובה תתייחס לכמות שבשקית, לאחוז חמאת הבוטנים מתוך כלל החטיף, למשקל בוטן ממוצע ולאחוז “הפחת” שיורד בהכנת חמאת בוטנים, כמו גם לתוספות האחרות בחמאה).

בוגרי שלדור ממלאים עמדות בכירות במשק הישראלי, בין השאר ניתן למנות בין הבוגרים את גיל שרון (שהפך למנכ”ל פלאפון), גיל מנדלזיס שהקים ומכר את טריאנה ברבע מילארד דולר וארז משאלי שהיה סמנכ”ל השיווק בחברת דפי זהב.

לימדו עוד על אסטרטגיה, על חברות ייעוץ אסטרטגי אחרות, הבינו גם מהו תהליך תכנון אסטרטגי וכן היכנסו לאתר החברה

טאק – חברת ייעוץ ארגוני מומלצת.

מאמרים נוספים

מה הופך תוכנית עסקית לטובה?

מה הופך תוכנית עסקית לטובה?

ניהול עסק והתווית אסטרטגיות וטקטיקות אינם דברים שכדאי להקל בהם ראש. עסק בריא הוא עסק שמנוהל היטב וישנה חשיבה

קבוצת אביב- אביב ניהול

AVIV AMCG – ניהול וייעוץ רב-תחומי

AVIV AMCG – ניהול וייעוץ רב-תחומי חברה בינלאומית לניהול וייעוץ רב-תחומי, הפועלת מאז שנת AVIV AMCG .1988 שואפת להעניק

חברת מיצוב

חברת מיצוב – אסטרטגיה ושיווק

מיצוב – תכנון אסטרטגי וייעוץ שיווקי   מיצוב היא חברת הייעוץ האסטרטגי הותיקה בישראל. החברה הוקמה בשנת 1970 על-ידי פרופ' מיכאל

הרשמו לניוזלטר

וקבלו בכל שבוע רעיון פרקטי להצלחה שיווקית מהירה

דברו איתנו

מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

logos
logos
logos
logos
logos