077-2305100

חברת מקינזי ישראל 09-971-8500

חברת הייעוץ האסטרטגי מקינזי היא חברת הייעוץ הגדולה בעולם. החברה נוסדה על ידי James O. McKinsey ב- 1926 ושלוש שנים לאחר מכן הצטרף אליו Andrew Thomas Kearney. לאחר סכסוך התפצלו השניים לשתי חברות נפרדות. A.T.Kearny ו- Mckinsey. A.T.Kearny הינה גם כן חברת ייעוץ בינלאומית ידועה (אך פחות בישראל). למקינזי כשמונת אלפי יועצים ברחבי העולם, הפועלים בכמאה סניפים בחמישים מדינות. בוגרי מקינזי הקימו חברות ייעוץ אסטרטגי מתחרות רבות (ביניהן סמי פרידריך, מייסד חברת הייעוץ הישראלית שלדור) , אך השם מקינזי הפך ברבות השנים לשם המוביל והמוכר מכולם.

חברת מקינזי

חברת מקינזי הינה חברת הייעוץ הגדולה בעולם

מקינזי נשכרת בשל הסיבות הנכונות וגם הלא נכונות

חברות רבות פונות לחברת מקינזי בבקשה לקבל ייעוץ אסטרטגי או תפעולי לעסק שהן מנהלות. הסיבות לפנייה לחברת מקינזי כוללות סיבות רבות בעלות הגיון עסקי, פוליטי וניהולי:

  • תוכנית של חברת מקינזי הינה תוכנית שקל להעביר בדירקטוריון – מאחר שהחברה מוכרת ומהווה “מותג”, מנהלים יודעים כי תוכנית של מקינזי יהיה קל יותר לאשר מול בעלי המניות של החברה ויהיה קשה יותר לערער על הממצאים, אל מול תוכנית שתכין חברת ייעוץ ישראלית למשל
  • למקינזי ידע בינלאומי עצום המהווה יתרון תחרותי – היכולת של מקינזי לנייד עובדים וידע בין חמישים המדינות בהן היא פועלת, מאפשרת לה לתת תובנות מגופים הדומים ללקוח הישראלי, הפועלים בעולם, ולהביא מומחים לתעשייה שבה הוא פועל. יכולות אלו מהוות יתרון תחרותי אל מול חברות ישראליות, והפעילות המבוססת של החברה בארץ מאפשרת להיעזר ביועצים ישראלים דוברי עברית המכירים את השוק הישראלי במקביל.
  • בוגרי מקינזי מקושרים לצמרת העסקית – בוגרי החברה מרושתים היטב בצמרת העסקית הבינלאומית וגם בישראל ישנם כבר בוגרים שהשתלבו בהנהלות בכירות, דוגמת ריצ’ארד הנטר שעזב את מקינזי לנהל את חברת נטויז’ן-ברק. אך טבעי הוא שהקשרים שהחברה טווה באמצעות בוגריה יפתחו לה דלתות למנכ”לים שונים.

עבודה במקינזי היא חלומו של כל בוגר MBA

בוגרים רבים של תוכניות MBA מנסים את מזלם במקינזי מתוך ידיעה שעבודה עבור חברת ייעוץ אסטרטגי בכלל ומקינזי בפרט, מהווה מקפצה לעולם העסקים.
מלבד היתרון שבמוניטין הרב, העבודה במקינזי חושפת אנשים צעירים (היועצים) להנהלות הבכירות של ארגוני ענק ונותנת להם עוצמה רבה בניתוח, בהסקת מסקנות, ובהצגתן להנהלה – ללקוח.
למרות המותג המוכר והעדיף, עבודה בחברת ייעוץ ישראלית עשויה להעניק ליועץ יותר כלים והתנסויות מאשר בחברת מקינזי. יועץ בחברה ישראלית לרוב עומד מול מסלול יותר קצר לשותפות בחברת הייעוץ, מקבל יותר חשיפה מול הלקוח (במצגות ודיונים) ואחריות רבה יותר על מודולים שונים במהלך הניתוח האסטרטגי.

עבודה במקינזי תדרוש מהיועץ שעות עבודה מרובות שמגיעות אף ל- 12 שעות עבודה ביום או יותר- בתקופות שלפני דיונים ומצגות.

תהליך המיון לקבלה לעבודה בחברה כולל 5-7 שלבים

תהליך המיון לחברת מקינזי כולל מספר רב של שלבים. השלב הראשון הינו מבחן באנגלית הכולל כמה עשרות שאלות שמטרתן לזהות יכולות ניתוח והסקת מסקנות. נבחנים רבים לא מצליחים לענות על כל השאלון (אבל זה לא אומר שלא יעברו אותו). לאחר מכן עוברים כמה סבבים של ראיונות ומפגש דינמיקה קבוצתית. במהלך שלבים אלו מנסים לבחון את יכולת הניתוח של המרואיין. השאלות הינן לרוב שאלות דוגמת “כמה חשמל צורך מגדל עזריאלי”, שמטרתן לראות כיצד המרואיין בונה את התשובה, מה הוא מכניס למשוואה ומה הוא שוכח (איזור משרדים, איזור הקניון, איזורים תפעוליים, תאורה חיצונית וכו’). אין תשובה נכונה או שגויה ולכן התהליך ארוך ולא מדויק.

לימדו עוד על אסטרטגיה, על חברות ייעוץ אסטרטגי אחרות, הבינו גם מהו תהליך תכנון אסטרטגי וכן היכנסו לאתר החברה

טאק – חברת ניהול שינוי ארגוני מומלצת.

מאמרים נוספים

מה הופך תוכנית עסקית לטובה?

מה הופך תוכנית עסקית לטובה?

ניהול עסק והתווית אסטרטגיות וטקטיקות אינם דברים שכדאי להקל בהם ראש. עסק בריא הוא עסק שמנוהל היטב וישנה חשיבה

קבוצת אביב- אביב ניהול

AVIV AMCG – ניהול וייעוץ רב-תחומי

AVIV AMCG – ניהול וייעוץ רב-תחומי חברה בינלאומית לניהול וייעוץ רב-תחומי, הפועלת מאז שנת AVIV AMCG .1988 שואפת להעניק

חברת מיצוב

חברת מיצוב – אסטרטגיה ושיווק

מיצוב – תכנון אסטרטגי וייעוץ שיווקי   מיצוב היא חברת הייעוץ האסטרטגי הותיקה בישראל. החברה הוקמה בשנת 1970 על-ידי פרופ' מיכאל

הרשמו לניוזלטר

וקבלו בכל שבוע רעיון פרקטי להצלחה שיווקית מהירה

דברו איתנו

מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

logos
logos
logos
logos
logos