077-2317013

סודות האימון העסקי

מטרתו של תהליך אימון עסקי הינה לספק לכל מנהל את הכלים הנדרשים לו, הכלים החשובים לניהול העסק – קביעת חזון עסקי, בחירת מטרות ויעדים קצרי טווח לצד ארוכי טווח, שימוש נכון בערוצי פרסום לקידום העסק, ניהול תקציב ועוד. מיומנות נוספת וחשובה ביותר אותו מקנה אימון עסקי מוצלח הינה אומנות ניהול הזמן העומד לרשות המנהל ואשר באמצעותו ניתן לתעדף את המשימות המגוונות על פי סדרי עדיפויות נכונים.

אימון עסקי

מהו כוחו של האימון העסקי?

אימון עסקי – התאמה של כפפה ליד

אימון עסקי צריך לספק למנהל או בעל העסק את הכלים הנכונים להם הוא זקוק. ייתכן שיש צורך בשיפור האפקטיביות הניהולית, ייתכן שדרושה עזרה בגיבוש הרעיון הראשוני והקמת עסק, או שבכלל השירות הנדרש הינו ליווי ביישום של התוכנית העסקית. אימון עסקי לא יכול להתנהל במסגרת מתכונת אחידה שכן עליו להתאים לצרכים ולמטרות של העסק הספציפי.

העסק שלכם מציג תוצאות יפות אבל אתם שואפים ליותר? אתם מנסים לגבש את הרעיון שלכם אך לא מצליחים לכתוב וליישם תוכנית עסקית? אימון עסקי עשוי לפתור את כל הבעיה. לרוב הבעיה היא שמטלות הניהול היומיומיות דוחות את ההתפתחות העסקית שלכם למועד בלתי ידוע, לתקופה “נוחה” יותר כאשר יהיה זמן.

הזמן הכי נכון לאימון עסקי הוא “עכשיו”

צריך להפנים, אף פעם אין דבר כזה “זמן נוח” או מועד מתאים יותר בשביל לקדם את השאיפות וההתפתחות שלכם. צריך לקחת החלטה אמיצה ו…”קפצו למים”. בהתחלה בלי אימון עסקי. אפשר לעצור לרגע את ההתנהלות היום יומית, לקחת עט ונייר ולכתוב את כל השאיפות שלכם מעצמכם ומהעסק. את השלבים הבאים ניתן לבצע גם כן לבד, על בסיס קריאה באינטרנט או בספרי הדרכה אבל אם עד עכשיו לא היה לכם רגע של זמן וסביר שאינכם מאמנים עסקיים מקצועיים, מוטב שתרימו צלצול לשניים שלושה מאמנים עסקיים ותשמעו מה שיש להם להציע. התמיכה המקצועית של אימון עסקי תאפשר לכם לנהל את הפעילות השוטפת ובמקביל לקדם ולפתח את העסק באמצעות ליווי של מאמן עסקי מנוסה. לימדו מניסיונם של עסקים רבים אחרים ועשו זאת עכשיו.

הכוח של אימון עסקי – מיקוד

שלב ראשון לכל הצלחה הינו מיקוד. לכאורה פשוט, אולם מסתבר שעסקים ומנהלים רבים מתקשים להתעלם מכל הרעשים מסביב ולהזיז את כל המסכות והמכשולים שמסתירים את המטרות והיעדים האמיתיים של העסק. השלב הראשון של אימון עסקי הינו השגת ראיה ברורה וצלולה של סדרי העדיפויות של העסק במטרה להשיג את היעדים קצרי הטווח וארוכי הטווח. בתהליך של אימון עסקי, יסייע המאמן העסקי למנהל בטכניקות שונות, ליצור את השקט הדרוש לו לשם הצבת היעדים הנכונים. הגשמה עצמית והגשמת פוטנציאל העסק יתאפשרו רק אם באמצעות האימון העסקי תצליחו לבנות תוכנית טקטית שתביא אתכם ליעדים שהגדרתם. במילים אחרות, אימון עסקי יראה לכם לאן אתם הולכים, מה הצעדים הבאים שיש לנקוט ואילו מכשולים יש לעבור.

 

מהר יותר, חזק יותר, רחוק יותר… עקומת לימוד חדה

התהליך של אימון עסקי יאיץ בצורה חדה את ההבנה העסקית של המנהל, העסק וסביבתו. עקומת הלימוד בתהליך של אימון עסקי תלולה ותאפשר לכם למנף את היכולות הטמונות בעסק ובכם כמנהלים או בעלים. אימון עסקי מסייע לבחון את החוזקות והחולשות ולהגדיר פעולות על מנת לשפר מדדים אלו. תמיכת המאמן העסקי איננה רק בשלב הראשוני של האפיון ובניית התוכנית אלא במסגרת ליווי שוטף במשך תקופה במהלכה תיישמו ותפנימו דרך חשיבה שונה אשר תלווה אתכם גם לאחר האימון העסקי.

איזון בין אימון עסקי ואימון אישי

קיימים מצבים בהם יתקיים מצד אחד אימון עסקי ומצד שני אימון אישי – רגל אחת בעשייה ורגל שנייה בעולם האישי. לעיתים זו הדרך הנכונה לאפשר לאימון עסקי לטפל בגרעין הקושי. ניהול זמן לקוי, קושי מהותי להפעיל סמכות מלאה, כריזמטיות נמוכה, חשש מעימותים, חוסר ביטחון עצמי וקושי למכור ועוד. כל אלה תפקודים עסקיים בסיים אשר עלולים להיות מושפעים מהרמה האישית של המנהל ומקשיים אישיים. מטרת האיזון שבין אימון עסקי ואימון אישי הינה לחולל שינוי בעמדות הבסיס, שכן כמנהלים אנחנו לא נפרדים מה”אני” האישי שלנו, ולהתיר מנגנוני חבלה עצמית אשר אולי מלווים אותנו מבלי שאנו מודעים לכך.

 

המשיכו וקיראו אודות יזמות ופתיחת עסק.

מאמרים נוספים

מטי רעננה

מטי רעננה – כיצד מטי יכולים לסייע לך

המרכז לטיפוח יזמות רעננה הינו גוף ללא כוונת רווח שנועד לסייע ליזמים ובעלי עסקים המרכז לטיפוח יזמות (מ.ט.י.) רעננה הוקם

ניהול סיכונים

ניהול סיכונים – צעד הכרחי לשמירה על העסק שלכם

אסטרטגיית ניהול סיכונים – שומרת הסף של הארגון שלך גם אם אתה מוצלח בעסקים, הכל יחרב אם נכשלת בניהול

מדריך הקמת עסק

המדריך השלם להקמת עסק

* המאמר נכתב על ידי אריה כהן ,MBA, יועץ וחונך עסקי תהליך הקמת עסק – החלטה גורלית כיצד נוצרת

צור קשר עם המומחים של GPS לעסקים

לתיאום פגישת אסטרטגיה התקשר: 077-2317013

דברו איתנו

מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

logos
logos
logos
logos
logos