03-5792920

כיצד לבחור יועצי תקשורת ומה תפקידו של ייעוץ תקשורתי

התקשורת לבדה יכולה להפוך עסקים קטנים לתאגידים עסקיים ענקיים ואת בעליהם למולטי מיליונרים (דוגמה לכך היא חברת סטארבקס האמריקאנית שמפעילות קטנה הפכה את בתי הקפה שלה לאימפריה עסקית בשל הצלחה תקשורתית אדירה), אולם באותה הפשטות לפגוע אנושות בחברות גדולות ומבוססות (הפגיעה בחברת טיב טעם לאחר פרסומים וסיקור שלילי באמצעי התקשורת). אם כן כיצד ניתן לעשות שימוש בכלי התקשורת לטובת הארגון ובמי ניתן להיעזר?

בחירת יועץ תקשורת

יועץ תקשורת מנוסה יכול להוביל להצלחה עסקית וכן למנוע קריסה ומשברים!

יועץ תקשורת – מה תפקידו?

יועץ תקשורת כשמו כן הוא, יועץ לארגונים, אישי ציבור ואנשים פרטיים בכל הקשור לאינטראקציה עם כלי התקשורת השונים. לעיתים יעבוד יועץ התקשורת באופן ישיר מול אמצעי המדיה השונים ולעיתים יספק שירותי יעוץ תקשורתי מאחורי הקלעים בלבד. כיום פועלים בישראל אלפי יועצי תקשורת (לרשימת יועצי תקשורת מובילים) במסגרת משרדי יעוץ תקשורתי ויחסי ציבור או כעצמאיים אשר מספקים שירותי יעוץ תקשורתי לחברות ועסקים מסחריים, פוליטיקאים ואנשי ציבור, לוביסטים, בעלי מקצועות חופשיים ולאחרונה גם לנאשמים בתיקים בעלי חשיפה תקשורתית גבוה.

עם הצמיחה במספר ערוצי התקשורת גובר הצורך ביועצי תקשורת

בעשרים השנה האחרונות עבר שוק התקשורת בישראל תהפוכות רבות עם חדירתם של עיתונים יומיים וחינמונים רבים, מקומונים ומגזינים, עשרות רבות של ערוצי טלוויזיה ורדיו התווספו לסל צריכת הבידור של כולנו וכמובן, עולם האינטרנט – בידור אינטראקטיבי אין סופי. בהתאמה לזינוק המטאורי במספר כלי התקשורת ודרכי החשיפה עלה כוחה של התקשורת. בעולם בו התקשורת היא חזות הכול ובכוחה לקבוע את תדמיתו של כל אדם, ארגון ומוסד, אין לאף אחד הפריבילגיה להישאר מחוץ למשחק התקשורתי. יועצי תקשורת יסייעו לכם כאמור להופיע ולהעביר מסרים בכלי התקשורת המרובים.

מדוע צריך יעוץ תקשורתי? האם אני יכול לבד?

התנהלות ארגון בזירה התקשורתית חייבת להתבסס על אסטרטגיה תקשורתית כוללת הנגזרת ממטרות העל של הארגון ומיעדיו העסקיים. יש לזכור ששימוש מושכל בתקשורת יכול לסייע רבות, לקדם מכירות וקשרים עסקיים, אולם שימוש מוטעה ולא זהיר לצד התנהלות לא מקצועית יכולים לגרום לפגיעה מהותית עד כדי משבר! (ראה: ניהול משברים) יש לזכור – הופעות בתקשורת הן אמצעי בלבד ואינן המטרה. על הארגון לבחון את פעילותו התקשורתית בצורה סלקטיבית ולקדם את מסריו באופן שישרת את מטרותיו. עבודה עם יועץ תקשורת בעל ניסיון תוביל לתכנון יעיל יותר של חשיפת הארגון בתקשורת ותאפשר ליועץ התקשורת לקדם את הארגון ומטרותיו מבלי ליצור אפקט הפוך של פגיעה.

יועץ טוב, יקשר ביניכם ובין התקשורת וידע לספר לה את הסיפור שלכם בצורה מחמיאה

אמור, בכוחה של התקשורת לבנות תדמית של ארגון כתורם לקהילה (רני רהב, יועץ התקשורת של קבוצת IDB, יצר עבורה תדמית של תורמת גדולה), חדשני או ככזה שכולם רוצים לעבוד בו, אולם התקשורת יכולה גם להציג את הארגון/עסק באור שלילי ומנוגד למטרותיו כך שיפגע ויגרום נזקים קריטיים עד כדי צורך בגיוס שירותיו של מומחה בניהול משברים תקשורתיים.
שיתוף פעולה עם גופי התקשורת עשויה למנוע מצבים של הצגה שלילית וכן ליצור הזדמנויות להצגה חיובית של הארגון. רבים מיועצי התקשורת שימשו בעברם בתפקידים שונים בעולם התקשורת ככתבים, עורכים, מפיקים, תחקירנים או בתפקידים אחרים. מתוקף ניסיונם הם יודעים מה מחפשת התקשורת, איך ל"ארוז" את הסיפור כך שיצור עניין אצל הכתבים, אילו סיפורים יבחר העורך על פני האחרים ואיך להציג את הדברים בצורה הנכונה ביותר כך שיפורסמו ויאפשרו לארגון לו הם מייעצים לקבל חשיפה מקסימאלית ומועילה. על כל יועץ תקשורת להכין את המרואיין כך שהמראיין יוציא ממנו את המירב וימנע מה"בורות" שיעלו בפניו בראיון. יועץ תקשורת טוב ישיג ללקוח חשיפה יעילה, יסייע בניהול משברים תקשורתיים אך מעל לכל, ימנע מהארגון מלהיקלע למצבי משבר מלכתחילה.

מאמרים נוספים

אסטרטגיה שיווקית דיגיטאלית: מדוע עליכם לתכנון אותה מראש - Marketingstrategy

דרכים מקוריות לניהול יחסי ציבור

אחד הדברים החשובים ביותר בניהול עסק הוא לשמור על תדמית ציבורית חיובית, וכדי לעשות זאת, צריך לנהל קמפיין יחסי

יחסי ציבור בעזרת מוצרי פרסום 

יחסי ציבור בעזרת מוצרי פרסום 

מוצרי פרסום מקיפים אותנו מכל עבר, אין מקום עליו לא חלשו מוצרי פרסום. בעל עסק שקורא את המפה נכון,

יחסי ציבור לעסקים קטנים הם מאוד חשובים להצלחת העסק

עושים יחסי ציבור לעסקים קטנים

יחסי ציבור לעסקים קטנים יחסי ציבור זה אחד הכלים האפקטיביים ביותר לקידום עסקים קטנים. מטרתו של משרד יחסי ציבור

קבלו במתנה 3 פרקים מהספר GPS לעסקים

קבלו למייל קובץ PDF המכיל 3 פרקים סופר חשובים שכל בעל עסק חייב לדעת

  לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

  דברו איתנו

  מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

   לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos