03-5792920

מערכת בינה עסקית – יתרון בשוק תחרותי

מה זו בינה עסקית, מי זקוק לה וכיצד מערכות תובנה עסקית יכולות לחסוך לכם זמן ולעזור לכם לקבל החלטות מבוססות ידע

בינה עסקית

מערכת בינה עסקית

מערכת בינה עסקית יכולה לעזור לכם בניתוח ארועים ומגמות

דמיינו שאתם נוהגים ברכב משוכלל עם לוח מכוונים עתיר שעונים: כל שעון מראה מדד אחר – החל מלחץ האוויר בצמיגים, המרחק שלכם ממכוניות בקרבתכם, מזג האוויר בחוץ, הטמפרטורה בחלקים שונים במנוע, מצב המיים והשמן, מהירות נוכחית ומהירות ממוצעת ועוד ועוד. בעודכם נוהג על הכביש עליכם לשים לב גם לתנועת המכוניות שלידכם ולתנאי הדרך. המכונית שאתם נוסעים בה היא אולי הכי משוכללת, אבל נסו לחשוב – עד כמה תצליחו באמת לתפעל אותה ולהבין את שלל הנתונים שמופיעים על הצגים השונים תוך כדי נסיעה מבלי לסכן את עצמכם בתאונה?

בדוגמה שלפנינו המכונית היא הארגון שלכם ולוח המכוונים הוא שלל המידע והנתונים שהארגון שלכם מייצר מדי יום. ואכן, אחד ממאפייני העידן הנוכחי הואצורך קבלת החלטות וניהול הארגון תוך לקיחה בחשבון של נתונים רבים. כאן נכנס לתמונה תחום חדש יחסית בשנים האחרונות שנקרא בינה עסקית, והידוע גם בכינויים תובנה עסקית ו-BI(Business Intelligence). בינה עסקית היאאמצעי נוסף לניהול הידע בארגון שלכם.

בינה עסקית תסייע לכם במהלכים עסקיים רבים

כדי להוביל בתחרות בשוק הארגון שלכם ואתם כעומדים בראשו צריכים להיות מוזנים במידע איכותימדוייקושוטף,שישמש בסיס מוצק להחלטות ולכל מהלך עסקי. מערכת תובנה עסקית היא מערכת תוכנה יעודית שמעניקהכליםלניתוחתישאול ודיווח מתוך מגוון נתונים שזורמים לארגון מתוך מאגרי המידע שלו. המערכת היא כלי שנועדלסייע לכם בניהול זמן ובסופו של דבר, יתן לכם את "השורה התחתונה". בפועל, במקום לבלות באיתור והערכת מידע תוכלו לנצל את הזמן בניהול וקבלת החלטות מבוססות ידע.

כמנהלים עליכם להבין את העולם העסקי בו אתם חיים. בין השאר, עליכם להכיר את כל רובדי הארגון ומורכבויותיו, ולהבין לעומק את הקשרים המורכבים לעיתים בין מחלקות שונות, כגון הכספים, השיווק, המכירות, שירות הלקוחות, הייצור,התמיכה, המנהלה ועוד ועוד. כמו במכונית המשוכללת – אתם עלולים למצוא את עצמכם בהתנגשות חזיתית – וזה עוד לפני שדיברנו על ההבנה שמעבר לעולם העסקי הפנימי שבתוך הארגון שלכם אלא גם הכרת הזירה העסקית בה אתם חיים.

בינה עסקית יכולה לעזור לכם לעשות שימוש חכם יותר בנתונים

מערכות בינה עסקית עשויות לסייע לכם לעשות שימוש חכם בנתונים שזורמים בתוך הארגון ומחוצה לו. שימוש חכם בנתונים יסייע לכם גם לייעל תהליכים, להגדיל את הרווחיות וגם לשמר לקוחות. למעשה, מערכת בינה עסקית נועדה להעניק לכם אמת ארגונית אחת שתתמוך בכל תהליך קבלת ההחלטות שלכם.
כהדגמה לשימוש במערכת BI נדמיין חברת רכב: לחברת הרכב יש אולמות תצוגה, מחלקה לניהול כ"א, מחלקת שיווק ויחסי ציבור, מחלקת ניהול יחסי לקוחות, מחלקהפיננסית ועוד. לכל מחלקה כזו מערכת מידע משל עצמה. מערכת הבינה העסקית תיצור אינטגרציה של הנתונים מכל המחלקות, ותספק כלי ניתוח ודיווח שיעזרו למנהלים לענות על שאלות כגון: מי הלקוחות המתאימים ביותר שנוכל לפנות אליהם ולהציע מבצע מיוחד להחלפת הרכב הישן בחדש. שאלה אחרת עשויה להיות למשל איזה בונוסים (כגון אביזרי רכב יוקרתיים) ניתן להעניק במסגרת מבצעים ולאיזה לקוחות בפילוחים שונים (קשישים, הורים, נהגים צעירים וכדומה).

היכן ניתן לרכוש מערכת בינה עסקית

מערכות בינה עסקית מביאות לכם, כאמור, את המידע העסקי "לעוס" ומוכן. תוכל ליישם מערכת כזו באמצעות ספקים שונים (בדרך כלל חברות תוכנה). חברת התוכנה תתאים לארגון שלכם את המערכת הטובה ביותר לאחר שתבצע ניתוח מערכת. ניתוח מערכת הוא כמו "בדיקת דם" שתיתן תמונת מצב של מכלול מאגרי המידע של הארגון והצרכים התפעוליים והעסקיים שלו. בשלב זה נדרש שיתוף פעולה מלא בין הארגון לחברת התוכנה שתטמיע בסופו של דבר את מערכת הבינה העסקית במערכות המיחשוב של הארגון.

קיימת גם האפשרות לפתח מערכת בינה עסקית "תפורה לפי מידה", כלומר – לפתח מערכת מההתחלה על פי הצרכים של הארגון שלכם. פיתרון זה יקר מאוד ולא תמיד הכרחי, שכן המערכות הקיימות כיום בשוק כמערכות "מדף" מספיקות בהחלט במרבית המקרים. לאחר ההטמעה של המערכת היא תחל לאסוף נתונים ממערכות שונות בארגון (מחסן, כספים, ניהול לקוחות, מכירות וכדומה). המערכת תאחסן, תעבד ותנתח את הנתונים על פי פרמטרים שונים. אתם כמנהלים תקבל יכולות תיחקור גמישות שמותאמות לארגון שלכם ולכם אישית עבור המידע שנאסף.

המידע שתקבלו ממערכת בינה עסקית יכול לסייע לכם בניהול הסיכונים ובניהול העסקי שלכם

מאמרים נוספים

ייעוץ-עסקי-–-הרבה-יותר-מעצה-טובה

ייעוץ עסקי – הרבה יותר מעצה טובה

אנו בחברת GPS  לעסקים מעניקים שירותי ייעוץ עסקי כבר למעלה מ-20 שנה והובלנו יד ביד מאות עסקים בנחישות ובאחריות

ייעוץ עסקי למקימי עסק חדש

ייעוץ עסקי למקימי עסק חדש – כך מומלץ לבחור אותו

אם הקמתם עסק חדש, את הדרך להצלחה בו תוכלו לממש באמצעות שירות ייעוץ עסקי. באמצעותו, העסק שלכם יועל לפרוח

דברים שכדאי לדעת על שירות ייעוץ עסקי עבור עצמאיים חדשים

דברים שכדאי לדעת על שירות ייעוץ עסקי עבור עצמאיים חדשים

ייעוץ עסקי הוא ללא ספק אחד הכלים החשובים לבית העסק. באמצעות ייעוץ עסקי תוכלו להעצים את הפעילות שלכם ולהפוך

קבלו במתנה 3 פרקים מהספר GPS לעסקים

קבלו למייל קובץ PDF המכיל 3 פרקים סופר חשובים שכל בעל עסק חייב לדעת

  לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

  דברו איתנו

  מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

   לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos