03-5792920

חברת שלדור – ייעוץ אסטרטגי

חברת שלדור היא מהחברות הראשונות שקמו בישראל לייעוץ אסטרטגי. החברה הוקמה על ידי מי שמשמש היום כיו"ר החברה, סמי פרידריך ב- 1984. פרידריך, שהיה בעצמו יועץ בחברת הייעוץ האסטרטגי מקינזי החליט לעשות "גם והפעם בעברית". בתקופת הקמתה לא פעלו בישראל חברות ייעוץ אסטרטגי בינלאומיות וגם חברות ישראליות היו רק בתחילת דרכן, ביניהן חברת הייעוץ P.O.C. (אשר נרכשה מאוחר יותר על ידי חברת הייעוץ תפן). החברה הפכה, הן בשל סמי פרידריך והן בשל יועצים בכירים אחרים בחברה, לשם מוכר בישראל לייעוץ אסטרטגי ובתקופות שונות הייתה החברה הגדולה בישראל בתחומה. עם השנים פרשו ממנה יועצים והקימו עסקי ייעוץ שונים, המוכר בהם הוא חברת הייעוץ האסטרטגי טריגר (כיום טריגר-פורסייט) שהוקמה על ידי שני בוגרי שלדור (ואם הלוגיקה תימשך, בוגר טריגר יקים יום אחד חברת ייעוץ נוספת…) לפרטים נוספים: 03-6844646

חברת שלדור

חברת שלדור הינה חברה ישראלית מוערכת לייעוץ אסטרטגי

היתרונות בעבודה עם חברת שלדור לעומת חברה בינלאומית

בניגוד לחברות ישראליות אחרות אשר ניסו לפרוץ לעולם והצליחו יותר או פחות (חברת תפן, חברת טאסק), חברת הייעוץ שלדור נמנעה במשך שנים מהקמת פעילות בינלאומית (זאת כ: אסטרטגיה). החברה התהדרה בכך שהיא מבצעת חלק גדול מהפרויקטים שלה לחברות ישראליות בינלאומיות ובכך דיינו. כניסתה של חברת מקינזי לישראל עמעמה את היתרון של שלדור כחברת הייעוץ הגדולה בישראל ובעלת נסיון בינלאומי, והיות חלק ניכר מיועצי מקינזי ישראלים, מנע משלדור להצהיר כעת כי "אנחנו יותר ישראלים". יחד עם זאת, האיכות של עבודות הייעוץ כמו גם הקשרים וההערכה של החברה במשק, אפשרו לה לשרוד את כניסת מקינזי ולצמוח עם שוק הייעוץ שצמח כולו.

הטענה המרכזית לטובת עבודה עם חברת ייעוץ ישראלית דוגמת שלדור לעומת חברת ייעוץ בינלאומית הינה הדינאמיות של החברה וחוסר המקובעות שלה בהשוואה לחברה בינלאומית שלה יש כבר "תוכנית אסטרטגית" שהצליחה במדינה אחרת ולכן תיטה לאמץ את האסטרטגיה "המוכנה" גם עם הלקוח הישראלי. בנוסף, הסכומים ששלדור גובה נמוכים יותר מאשר של חברות בינלאומיות, הגם שהיא "מושכת" מעלה לפרויקטים היקרים והגדולים יותר.

עבודה בשלדור היוותה מקפצה לבוגרים רבים

בוגרים רבים של שלדור השתלבו במשק בתפקידי מפתח, לאחר שסיימו את עבודתם בחברה. זו הסיבה שסטודנטים רבים מנסים את מזלם בחברה. מלבד היתרון שבכרטיס ביקור עם לוגו שלדור, העבודה בחברה חושפת את היועצים למנכ"לים וסמנכ"לים בכירים במשק הישראלי.

עבודה בחברת ייעוץ ישראלית, ובכלל זה שלדור,יכולה להיות יתרון מול עבודה בחברת ייעוץ בינלאומית שכן האחריות והסמכות שמקבל יועץ צעיר גדולים יותר לרוב. יום עבודה בשלדור יכול להימשך גם אל תוך הלילה והיועצים נוהגים לספר על הלילות הלבנים שעשו לפני המצגת ההיא והדיון ההוא.

תהליך המיון לשלדור כולל 5-7 שלבים

תהליך המיון לחברת שלדור כולל ראיונות עבודה אישיים ו- Case Studies. בראיונות מנסים לזהות את דפוס החשיבה של היועץ העתידי, יכולתו לתת תשובות מובנות ומסודרות ומקוריותו במתן התשובה. תהליך קבלה לעבודה בשלדור נחשב לתהליך מלחיץ בשל היעדר התשובה המדויקת והנכונה לכל שאלה. שאלה לדוגמא יכולה להיות כמה בוטנים נדרשים להכנת חטיף במבה (תשובה טובה תתייחס לכמות שבשקית, לאחוז חמאת הבוטנים מתוך כלל החטיף, למשקל בוטן ממוצע ולאחוז "הפחת" שיורד בהכנת חמאת בוטנים, כמו גם לתוספות האחרות בחמאה).

בוגרי שלדור ממלאים עמדות בכירות במשק הישראלי, בין השאר ניתן למנות בין הבוגרים את גיל שרון (שהפך למנכ"ל פלאפון), גיל מנדלזיס שהקים ומכר את טריאנה ברבע מילארד דולר וארז משאלי שהיה סמנכ"ל השיווק בחברת דפי זהב.

לימדו עוד על אסטרטגיה, על חברות ייעוץ אסטרטגי אחרות, הבינו גם מהו תהליך תכנון אסטרטגי וכן היכנסו לאתר החברה

* למען הסר ספק, אתר MTG אינו מייצג את החברות המופיעות באתר, כל המידע המופיע באתר הינו אינפורמטיבי בלבד ומטרתו לאגד את כל הנושא המקצועי הקשור ב-"אסטרטגיה שיווקית" במקום אחד,
במידה וחברה רוצה להופיע באתר או לחילופין להסיר את עצמה מהאתר, אנא לשלוח מייל [email protected] .

מחפש חברת ייעוץ נהדרת נוספת? דבר עם GPS לעסקים >>> 077-231-2861

מאמרים נוספים

אוטסורסינג

מיקור חוץ הייטק – הדרך להגיע לפסגה

חברות ההייטק בישראל נמצאות בתוך סביבה מאתגרת שמתפתחת כל הזמן, ועומדים מול לא מעט אתגרים מורכבים. ככל שהחברה שואפת

מיקור חוץ

מיקור חוץ

מיקור חוץ - ניהול פרוייקטים חברות פרטיות מיקור חוץ (אאוטסורסינג) הינה שיטה לניהול עסק שהתפתחה מאוד מסוף המאה ה20

מהי אסטרטגיה שיווקית

אסטרטגיה שיווקית

מהי אסטרטגיה שיווקית? המונח אסטרטגיה שיווקית מתייחס לפעולות אותן צריך כל עסק לבצע על מנת לקדם את האסטרטגיה העסקית

קבלו במתנה 3 פרקים מהספר GPS לעסקים

קבלו למייל קובץ PDF המכיל 3 פרקים סופר חשובים שכל בעל עסק חייב לדעת

  לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

  דברו איתנו

  מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

   לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos