1700-700-379

מהם הכישורים החשובים ביותר למנהלים בחברה בינלאומית?

זכיינות למכירה

מנהלים נדרשים למכלול רחב ביותר של תכונות וכישורים, שיאפשרו להם לפעול מול גורמים, בעלי עניין, עובדים ולקוחות בדרכים המוצלחות ביותר, שיבטיחו לארגון הצלחה עסקית. אבל האם כישורים אלו מספיקים לניהול חברה בינלאומית מעבר לים? מהם הכישורים החשובים ביותר למנהלים בחברות בינלאומיות ומהם האתגרים הניהוליים שעומדים בפניהם?

מכלול תכונות שתלויות בנסיבות

אפשר לכתוב מאות אלפי מילים על ניהול וכיצד אפשר לנהל ארגונים באופן מוצלח, אבל למען האמת, אף ארגון או חברה לא יצליחו להכניס את כולם לרשימה אחת. הידע והניסיון הקודם של המנהלים, היכולת שלהם לסנכרן בין סניפים ובעלי עניין בין שתי מדינות או יותר, הבנת הקהל המקומי, ידיעת אנגלית עסקית וגם תכונות האופי הם אלו שיקבעו את הצלחת הניהול בהתאם למאפייני הארגון והצרכים האישיים שלו.

ארבעת כישורי הניהול החשובים לפי גוגל

כשגוגל ניסתה לפני כעשור לעמוד על תכונותיהם של מנהלים בחברות בינלאומיות, היא בדקה מהן ההתנהגויות הכי נפוצות של המנהלים הכי טובים בתחומם. את תוצאות הבדיקה שלה, גוגל זיקקה ל-8 כישורים. לאחר פרסום התוצאות, עיתון הניו יורק טיימס החל לעקוב ולדווח על עלייה בביצועיהן של חברות ענק בזירה הבינלאומית, כך שאפשר לקבוע די בביטחון שאלו הם כישורים שכל מנהל חייב שיהיו לו.

הנה ארבעה מהם:

  1. מנטורינג –מנהלים אמורים להשקיע זמן ואנרגיה כדי למקסם את הפוטנציאל הגלום בעובדיהם מבחינה אישית ומקצועית. הם אמורים לא רק למסור הנחיות ופעולות לביצוע אלא גם לסייע, להאזין ולשאול שאלות טובות, מבלי לתת מעצמם את כל התשובות והפתרונות.
  2. סביבת עבודה תומכת מאמץ –Team Effort (מאמץ משותף) מייצר חוויית סיפוק. כשאנשים חולקים אותה, הם הופכים לנלהבים יותר ומייצרים תלות הדדית, שמאפשרת להם לעבוד יחד טוב יותר. מנהלים טובים יודעים כיצד לרתום את עובדיהם לצוותי עבודה מנצחים תוך שמירה על הרווחה האישית וההעצמה של כל עובד בנפרד.
  3. מומחיות –החברה זקוקה למנהלים עם כישורים וידע מפותחים בתחומי המפתח שלה ולכן המנהלים אמורים להמשיך ולפתח את רמת המומחיות וההבנה שלהם, לעקוב אחרי מה שקורה בתעשייה ולהמשיך לרכוש ידע.
  4. החלטיות – מנהלים שאינם החלטיים מסוגלים לשתק את הארגון, לגרום לאחרים לפקפק ביכולותיו ולעורר חוסר וודאות. המיקוד עשוי להיאבד אצל העובדים, כמו גם אצל הלקוחות. לכן המנהלים אמורים להיות בעלי ביטחון עצמי מצוין ולקבל החלטות מבלי להתחרט עליהן בדיעבד. כל החלטה עדיפה כמובן על היעדר החלטה.

הבנת התרבות העסקית

בעולם העסקי-גלובלי שאנחנו חיים בו, מנהלים בחברות בינלאומיות נדרשים לא רק לידיעת אנגלית עסקית ומנגנוני שיווק ברמה המצוחצחת ביותר, אלא שעליהם להבין במדויק גם את התרבות העסקית של כל מדינה שבה הם פועלים, תוך יישום אוריינטציות ניהול מתאימות (אתנוצנתרי, פוליצנטרי וכד’). כך לדוגמה, מנהל בחברה ישראלית שפועלת בשבדיה, יצטרך לדעת שקצב קבלת ההחלטות שלה איטי ורגוע עד כדי התפקעות העצבים בהשוואה לתסיסה והאנרגטיות הישראלית. ההולנדים פזיזים והניסוח הבריטי בחוזים הוא מפולפל ובעל כפלי משמעות רבים. בנוסף, אמורים המנהלים לחזק את יכולת השיח שלהם עם עמיתים בהתאם לתרבות, לגלות פתיחות וליצור קשרים שיובילו למקומות הנכונים.

מאמרים נוספים

תזרים-מזומנים

תזרים מזומנים

ניהול תזרים מזומנים הוא חלק קריטי בניהול העסק, בשגרה ובזמנים קשים. אבל בין המשימות היומיומיות במסגרת ניהול העסק –

ייעוץ-פיננסי

ייעוץ פיננסי

לא יוצאים למסע ארוך ללא שום תוכנית גיבוי – חשוב להבין שזה לא רגיל להתחיל עסק, שזו הוצאה יקרה

אימון-עסקי-GPS-לעסקים

אימון עסקי – מה זה ולמה צריך את זה?

מאמן עסקי יסייע וידריך את בעל העסק בניהול העסק בכך שיעזור לו להבין מה החזון העסקי שלו והאם הוא

צור קשר עם המומחים של GPS לעסקים

לתיאום פגישת אסטרטגיה התקשר: 1700-700-379

דברו איתנו

מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos