077-2317013

ההבדל בין ארגון בינוני למוצלח הוא הניהול העסקי

ניהול עסקי מוצלח מצריך כישורים ניהוליים בנושאים ספציפיים בנוסף לכישורי ניהול הלכה למעשה. כל ארגון זקוק לניהול עסקי מוצלח על מנת לעמוד ביעדים העסקיים שלו, בין השאר לתוכנית עסקית , קביעת מחירים, ניהול כספים, גיוס וניהול עובדים ועוד ועוד. קיימים כיום חוקים רבים כתובים ובלתי כתובים לניהול עסקי אפקטיבי של כל ארגון. במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל הטיפים לניהול עסקי מנצח – צעד אחר צעד

ניהול עסקי

ניהול עסקי – יותר מ-“סתם” כישורי ניהול

ניהול עסקי: מוצר,תימחור, שיווק ומכירה

ניהול עסקי היא פעילות שאינה נעשית מעצמה ושלא נגמרת כל עוד הפעילות העסקית נמשכת. עסקי מנהל עסקי חייב להציב יעדיםלקבוע כיצד להשיג אותםולקבל את כל ההחלטות העסקיות הנוגעות לתחום ולארגון אותו הוא מנהל. ניהול עסקי מורכב מארבעה מרכיבים עיקריים: מוצר (או שירות), תימחור,שיווק ומכירה. עליכם יהיה לנהל רשימות, לקבוע עלויות, לשלוט במלאי לקבל החלטות הנוגעות לרכש ובסופו של דבר – לייצר לארגון הכנסות. איך עושים את זה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בתהליך ניהול עסקי צעד אחר צעד:
 • ניהול עסקי מתחיל בחזון עסקי
  ניהול עסקי צריך להתחיל בקביעת חזון ,יעדים עסקיים משמעותיים אך עם זאת ריאליים, הן לטווח הארוך והן לטווח הקצר. למעשה, ניהול עסקים טוב מתחיל מקביעת היעדים העסקיים שלכם, ומה אבני הדרך שעליכם לעבור על מנת להגיע אליהם. את היעדים קיבעו שלושה חודשים קדימה, שישה חודשים קדימה שנה קדימה וחמש שנים קדימה.

 •  כיתבו תוכנית עסקית
  על מנת שתוכלו לעמוד ביעדים העסקיים שקבעתם על כל מנהל עסקי לבנות  תוכנית עסקית ובה יפורטו כל ההוצאות הנדרשות מול ההכנסות הצפויות בטווחי הזמן שפורטו לעיל. חשוב בשלב מוקדם זה לקבוע סדרי עדיפויות, מאחר ומן הסתם יהיו לכם יעדים רבים שתירצו לממש, אך לא תוכלו לממש את כולם.
 •  נסחו USP אשר יגרום ללקוח להבין כי המוצר שלכם הוא המוצר שלו חיכה הרבהבחרו במשאבים שיעזרו לכם לממש את החזון העסקי
  קיבעו מה המשאבים שלהם תזדקקו על מנת להצליח. כיללו בשלב זה אנשים שתרצו לשלב בארגון, קבוצות או ארגונים נוספים שתרצו לשתף איתם פעולה, פעילויות שתרצו לבצע על מנת לממש את החזון העסקי שלכם ועוד.
 •  נהלו נכון את המשאבים שלכם
  בצעו חלוקה נכונה של העבודה בין האנשים שהוקצו לה, ועשו שימוש נכון בתקציב על כל סעיפיו. מנהל עסקי חייב לכלול אמצעים לבקרה ולניהול פיננסי אחראי.
 •  נתחו את המתחרים והלקוחות 
  אם אינכם מכירים את המתחרים או מי הלקוחות הפוטנציאליים שלכם – מרבית הסיכויים שתיכשלו. כל מנהל עסקי צריך לעשות “שיעורי בית” בכל הקשר להכרת השוק, המתחרים והלקוחות (שלכם ושל המתחרים). למדו את הלקוחות הקיימים ולמדו גם מי הם אלה שכרגע אינם לקוחותיכם, ומה צריך לקרות על מנת שיהפכו להיות.
 •  נהלו את הידע שלכם ושל העובדים שלכם
  הניהול העסקי שלכם צריך לכלול ניהול הדרכות. עיסקו בפיתוח הדרכה, כלים לשיתוף פעולה, וכל כלי שעשוי לסייע להצלחה בעסקים. רכזו את כל הידע בארגון באופן שיהיה נגיש לכל העובדים. עודדו את העובדים לשתף אחרים בידע שלהם ובידע שהם צוברים במהלך עבודתם. בצעו מפגשי “סיעור מוחות” בין העובדים בכל הרמות, כולל העובדים הזוטרים. פתחו כלים למשוב מצד העובדים, והשקיעו בהדרכת העובדים והעמקת הידע שלהם.
 •  צרו מוטיבציה בקרב העובדים שלכם
  עודדו את העובדים להגדיל ראש, להציע הצעות ייעול, לפתור בעיות המטרידות את הארגון, להציע שיתופי פעולה עם עובדים אחרים, ולהציע לקוחות פוטנציאלים
 •  עיקבו אחר השוק, האסטרטגיה השיווקית ומצבכם הפיננסי מקרוב
  דאגו לקבל על בסיס יומי תמונת מצב עדכנית של השוק. הפעילו מערכת לניהול לקוחות ועקבו אחרי תוצאות מהלכים שיווקיים
 •  תנו את הטון – נסו תמיד להיות צעד אחד לפני כולם
  נסו ליצור ייחוד לארגון, והציגו בפני העובדים ובפני הלקוחות את אותן תכונות המיחדות אתכם. נסו להיות מקוריים ולהציע דרכי פעולה חדשניות

תוכנת ניהול עסקי יכולה לסייע לכם להשיג את מטרותיכם

תוכנת ניהול עסקי היא מאגר המידע של הארגון. כיום ארגונים רבים משתמשים מתקינים תוכנת ניהול עסקי הנקראת גם בינה עסקית. בתוכנה יופיעו כל פרטי הארגון –הלקוחות של הארגון לפי פילוחים, המוצרים, כמות המכירות, ההנחות שניתנו ועוד. תוכנת ניהול עסקי מפשרת לכם שליפת מידע מהירה ויעילה  ותסייע לכם לקבל החלטות בנוגע לכל פרט בעסק.

לימדו מטעויות, שלכם ושל האחרים

כל אחד טועה, והחוכמה היא להפוך את הלימון (הטעות) ללימונדה. השתמשו בכלים לבקרה ונתחו את נקודות המשגה שלכם, על מנת להשתפר ולהשיג בפעם הבאה תוצאות טובות יותר.

 

ניהול עסקי כולל בתוכו גם ידע בניהול סיכונים וביכולת קבלת החלטות

מאמרים נוספים

מס חברות

מס חברות

במשך שנים ארוכות מתנהל במחוזותינו ויכוח בעניין שתי אסטרטגיות כלכליות הנוגעות למס החברות הישראלי – מהצד הימיני, הקפיטליסטי, טוענים

ניהול פרוייקטים

תכנון פרויקטים נכון כולל תיכנון מוקדם וזיהוי סיכונים

ניהול פרויקטים: איך תתכנו תקציב, זמנים ויעדים ניהול פרויקטים מתחיל מתכנון תקציב, לוחות זמנים, יעדים וכוח אדם המשבר הכלכלי

ניהול משאבי אנוש

המשאב האנושי – הלב של כל ארגון

ניהול משאבי אנוש וחשיבותו להצלחת הארגון מטרה של ניהול משאבי אנוש היא הרבה יותר מלשמור על העובד המטרה שלכם

צור קשר עם המומחים של GPS לעסקים

לתיאום פגישת אסטרטגיה התקשר: 077-2317013

דברו איתנו

מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

logos
logos
logos
logos
logos