03-5792920

ארגונים לא משיגים תוצאות – אנשים משיגים

פיתוח מנהלים הוא אמצעי נוסף באמצעותו מנהלים עשויים לרכוש כלים רבי עוצמה לניהול אפקטיבי יותר. בניגוד לאימון מנהלים, פיתוח מנהלים נועד בין השאר, לחשוף אתכם לעולמות ומושגים שאינכם מכירים ושהיכרות עמם עשויה לשפר תהליכים ניהוליים רבים, כגון יכולת קבלת החלטות, ניהול ידע ועוד. אז האם כדאי לבחור בתוכנית לפיתוח מנהלים, ואיך בדיוק האוניברסיטה הפתוחה קשורה לזה

פיתוח מנהלים

פיתוח מנהלים – אמצעי נוסף להעצמה ניהולית

פיתוח מנהלים מחייב ראיה לטווח הרחוק

עולם הניהול הופך לעיתים להיות מורכב מאוד והוא מחייב דינמיות ושינויים בלתי פוסקים. לכן, ארגונים רבים לא יכולים להסתפק בפחות ממצויינות. קיימות שיטות רבות לשפר את התנהלות הארגון מלמעלה (ההנהלה) ועד למטה (העובדים). בין אם באמצעות אימון מנהלים , סדנאות פיתוח וחשיבה שונות ועד לימי עיון,

מאמרים וספרים שמלמדים את המנהלים איך למצות את המקסימום. אמצעי נוסף להעצמה ניהולית הוא פיתוח מנהלים. בשונה מאימון מנהלים, פיתוח מנהלים לא מתייחס להיבטים של "כאן ועכשיו", אלא נועד בין השאר לפקוח את העיניים לתחומים רבים נוספים שעשויים להיות רלוונטיים למנהל ולהעשיר את עולמו הניהולי.

המטרה של פיתוח מנהלים – לחשוף אתכם לתחומים ניהוליים שאתם לא מכירים

בעוד שקל לקרוא או ללמוד איך להיות מנהל עסקי טוב, לפעמים קשה מאוד ליישם את זה בשטח. לפעמים הכישורים שיש לכם אינם מספיקים, ויש לפתח כישורים ויכולות נוספות שיאפשרו לכם באמת להשיג את המטרות שאתם או הארגון שלכם שואפים להשיג. כך למשל, בתהליכי הניהול השונים לא אחת אתם נאלצים לקבל או ליישם החלטות שלא אתם קיבלתם, ושאולי יהיה לכם קשה להתמודד איתן או ליישמן בפועל. החלטות אלה עשויות להיות החלטות מקצועיות שאין לכם הבנה בהן. קחו למשל מנהל שמקבל החלטה ש-"הונחתה" ממחלקת משאבי אנוש. אם לאותו מנהל לא תהיה הכרות והבנה עם תחום משאבי אנוש, יתכן והוא "יגלגל" את ההחלטות הבאות באופן שגוי. פיתוח מנהלים בא להעניק למנהל את אותם כלים ניהוליים שהוא אולי לא מכיר, ולנצל אותם לטובת התהליך הניהולי ותהליכי קבלת ההחלטות.
בין אם התפתחות ברמה המקצועית, ובין אם התפתחות ברמה הניהולית (או שניהם יחד), פיתוח מנהלים נועד לחשוף אתכם ליותר. בסופו של דבר, המטרה היא להעצים את המנהל ולהעניק לו כלים שלא היו לו עד כה, בניגוד לאימון מנהלים שנועד בדרך כלל, ללמד את המנהל להשתמש בכלים שיש לו.

איך לבחור תוכנית לפיתוח מנהלים

רצוי שמי שבחרתם לנהל את תוכנית פיתוח המנהלים שלכם יהיה בעל ידע במגוון רחב של תחומים הנושקים לעולם העסקים – כגון ייעוץ ארגוני , משאבי אנושתרבות ארגוניתניהול עיסקי ועוד. כך יוכל המנהל לקבל בתוך התהליך הסתכלות רחבה ולהיות חשוף לעולם מושגים רחב יותר. תוכניות פיתוח מנהלים עצמן עשויות להיות אישיות וגם קבוצתיות. תוכניות לפיתוח מנהלים ניתן לערוך לא רק באמצעות מאמנים אישיים, אלא גם במסגרת תוכניות לימוד בבתי ספר שונים למנהלים, כולל באוניברסיטה הפתוחה. תוכניות אלו מציעות סדנאות שונות למנהלים כגון סדנאות פיננסיות, משאבי אנוש, ניהול השיווק ועוד.

תהליך פיתוח מנהלים – איך זה מתבצע הלכה למעשה

תהליך פיתוח מנהלים נועד, כאמור, לסייע למנהל להכיר כלי ניהול חדשים, לגבש חזון ניהולי וליישם את כל אלה בתוכנית העבודה שלו. התהליך עצמו בדרך כלל נחלק למספר שלבים:

שלב הכרות ותיאום ציפיות: בשלב זה תכירו את המאמן שינחה אתכם בתהליך. ההכרות צריכה לכלול תיאום ציפיות, הגדרת הכלים בהם המאמן יעשה שימוש, הכרת שיטות העבודה שלו והגדרת לוחות זמנים. כדאי בשלב זה שתבחנו את הכימייה האישית שלכם עם המאמן שלכם ותבחנו האם השקפת עולמו מדברת אליכם. בנוסף, המאמן יפעל על מנת להכיר אתכם, את מערכת הערכים והנורמות הניהוליות שלכם, המעצורים והחסמים שעומדי בפניו הן ברמת הארגון והן ברמה האישית ועוד. בנוסף, המאמן ישאל אתכם על החזון האישי שלכם, המטרות והיעדים שלכם.

שלב בניית תוכנית העבודה: 
לאחר שתאמתם ציפיות והגדרתם את היעדים של פיתוח המנהלים, תצטרכו לבנות תוכנית עבודה. תוכנית העבודה צריכה לכלוללוחות זמנים, אבני דרך ואמצעים לצורך השגת היעדים. כך למשל, יתכן ותרצו לשתף בפיתוח הניהולי גם שותפים עסקיים, עמיתים, מנהלים וכפיפים.

שלב היישום: לאחר תאום הציפיות ובניית תוכנית העבודה תתחילו בתהליך עצמו, שעשוי לכלול גם משחקי תפקידים, סימולציות ועוד. תהליך זה עשוי להיות ממושך ואולי אפילו תמידי – מאחר ותמיד יש מה ללמוד ולאן להתפתח.

פיתוח מנהלים – יתרונות וחסרונות

היתרון הבולט של פיתוח מנהלים ושל תוכניות פיתוח ואימון אישי בכלל, הוא האפשרות שהם פותחים בפנינו לשפר כישורים והתמחויות. פעמים רבות אנו נזקקים לעין בוחנת נוספת על מנת להצביע על מה שאנחנו לא רואים בעצמנו. פיתוח מנהלים עשוי לחשוף אתכם לתחומים רבים נוספים שלא הכרתם ושעשויים להפוך לכלים ניהוליים רבי עוצמה. החיסרון של פיתוח מנהלים, מעבר לעלות הכספית, הוא שהוא עלול להיות גוזל זמן ולעיתים להתמקד בנושאים שאינם בהכרח רלוונטיים לארגון או למנהל עצמו. לכן, בבחירת תוכנית פיתוח מנהלים יש למקד את התכנים בנושאים אפקטיביים ורלוונטיים לארגון בכלל ולמנהל בפרט.

 
למדו כיצד לשפר גם את יכולות ניהול הצוות שלכם ולאיזה סגנון ניהול אתם שייכים

מאמרים נוספים

ייעוץ-עסקי-–-הרבה-יותר-מעצה-טובה

ייעוץ עסקי – הרבה יותר מעצה טובה

אנו בחברת GPS  לעסקים מעניקים שירותי ייעוץ עסקי כבר למעלה מ-20 שנה והובלנו יד ביד מאות עסקים בנחישות ובאחריות

ייעוץ עסקי למקימי עסק חדש

ייעוץ עסקי למקימי עסק חדש – כך מומלץ לבחור אותו

אם הקמתם עסק חדש, את הדרך להצלחה בו תוכלו לממש באמצעות שירות ייעוץ עסקי. באמצעותו, העסק שלכם יועל לפרוח

דברים שכדאי לדעת על שירות ייעוץ עסקי עבור עצמאיים חדשים

דברים שכדאי לדעת על שירות ייעוץ עסקי עבור עצמאיים חדשים

ייעוץ עסקי הוא ללא ספק אחד הכלים החשובים לבית העסק. באמצעות ייעוץ עסקי תוכלו להעצים את הפעילות שלכם ולהפוך

קבלו במתנה 3 פרקים מהספר GPS לעסקים

קבלו למייל קובץ PDF המכיל 3 פרקים סופר חשובים שכל בעל עסק חייב לדעת

  לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

  דברו איתנו

  מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

   לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos