03-5792920

הדרך להעצים את העסק שלכם

כל בעל עסק יודע, כי עליו להיות בתהליך שיפור מתמיד, לבחון וליעל תהליכים. למעשה, יעוץ ארגוני, המכונה גם פיתוח ארגוני, הנו תהליך בו ארגון מערב גורם חיצוני, יועץ מומחה או חברת ייעוץ ארגוני, בעלי התייחסות אוביקטיביות ומקצועית, על מנת שינתחו את תהליכי העבודה והנהלים, יצביעו על אזורי משגה או נושאים טעוני שינוי ופיתוח, ויובילו, בסופו של דבר, למיקסום יכולות, קיצוץ בהוצאות והעלאת הרווחיות(תלוי בסוג הפרויקט והמטרות שהוגדרו ליועץ כמטרות הפרוייקט).

ייעוץ ארגוני

כיצד ייעוץ ארגוני יכול לקדם את העסק שלכם?

מדוע ארגון נדרש לבצע ייעוץ ארגוני מטעם גורם חיצוני?

השאיפה למצוינות מול הטרדות היום-יומיות, הלחץ בעבודה והקבעון שיש לנו לפעמים בתוך תהליכים, הם סיבה ראויה למצוא גורם אוביקטיבי מקצועי, שיוכל לאבחן את הדברים מבחוץ ולזהות לפעמים את הכשלים שנמצאים לנו ממש מתחת לאף. אין ספק, כי אתם, מנהלי הארגון, מכירים את ה -"בייבי" שלכם יותר טוב מכל אחד אחר, ועדיין – עליכם להיות תמיד פתוחים לביקורת ונכונים לערוך שינויים על מנת להוביל את החברה שלכם להצלחה. חברת ייעוץ ארגוני יכולה לסייע לכם לעשות את השינויים בארגון

כיצד ייראה תהליך ייעוץ הארגוני

יועץ ארגוני יבחן את התנהלות הארגון כצופה מן הצד. הוא ייפגש עם אנשים בארגון בכל הדרגים וכן עם גורמים חיצוניים לארגון דוגמת לקוחות או ספקים לראיונות עומק שבהם יכיר את הארגון, מבנהו, תהליכים ארגוניים ותרבות ארגונית. סביר כי לשם עבודתו יבקש היועץ הארגוני חשיפה של נהלים ומדיניות בארגון ורצוי למנות לו "מנהל פרויקט" אשר יסייע לו בתיאום פגישות והשגת חומר נדרש. היועץ ינסה לבחון את התהליכים המרכזיים המפעילים את הארגון ולפיכך את נקודות החוזקה והאתגרים שלו. ככל שתנתן לו האפשרות להעמיק ולבדוק, יוכל היועץ להגיע למסקנות ודאיות יותר ולפיכך להציע פתרונות יעילים יותר. נסו לדמות את הדבר לבדיקה רפואית: אדם החש בסמפטום של כאב בטן בא להבדק אצל שני רופאים: האחד יעשה בדיקה גופנית חיצונית – ימשש את הבטן, יבדוק דופק ולחץ דם, ישאל את החולה מה אכל ויבקש לתאר את תחושתו ("איפה כואב לך בדיוק?"). הרופא השני לעומת זאת, ישלח את החולה לבדיקות דם וסריקת אולטרסאונד בנוסף לבדיקה החיצונית. מי לדעתכם יגיע לתוצאות המדויקות ביותר, ולפיכך ירשום את התרופה המתאימה ביותר?. לכן חשוב לשתף את היועץ בכל הדילמות והאתגרים מולם הארגון עובד, שהרי היועץ הינו לצד הנהלת הארגון.

בחרו תמיד מבין כמה אלטרנטיבות של ייעוץ ארגוני

לאחר שענית על השאלות וזיהית מספר אפשרויות, תוכל להתרשם במפגש אישי, כשהאלמנט המכריע ביותר הוא לא אחר מאשר הכימייה האישית שלכם עם המומחה מטעם חברת ייעוץ ארגוני. בנוסף, הקשב למומחה, תאר את המטרות שלכם ובדוק האם הערכים שלו והחזון שלו תואמים את אלה שלכם. שאל אותו על שיטת העבודה שלו, כיצד הוא רואה את שיתוף הפעולה בינכם וכדומה. לאחר פגישה כזו יקל עליך לבחור מי הראוי ביותר להיות ה-"דוקטור" של העסק שלכם.

לסיכום

תהליך של ייעוץ ארגוני המוביל  לשיפור ושינוי ארגוני עשוי להיות נפלא לעסק שלכם. הגדרת מטרות, בחירת היועץ המתאים לך ושיתוף פעולה כנה ושקוף תוך שיתוף גורמים המעורבים בתהליכים העסקיים יכולים להעלות את העסק שלכם על דרך המלך. שיתוף פעולה עם היועץ הוא קריטי להצלחת התהליך, יחד עם הנכונות להתמסר לטובת העניין בכל דרך אפשרית.

 
קראו עוד על תפקיד ניהול צוות ועל חשיבותה של בינה עסקית בארגון

מאמרים נוספים

ייעוץ-עסקי-–-הרבה-יותר-מעצה-טובה

ייעוץ עסקי – הרבה יותר מעצה טובה

אנו בחברת GPS  לעסקים מעניקים שירותי ייעוץ עסקי כבר למעלה מ-20 שנה והובלנו יד ביד מאות עסקים בנחישות ובאחריות

ייעוץ עסקי למקימי עסק חדש

ייעוץ עסקי למקימי עסק חדש – כך מומלץ לבחור אותו

אם הקמתם עסק חדש, את הדרך להצלחה בו תוכלו לממש באמצעות שירות ייעוץ עסקי. באמצעותו, העסק שלכם יועל לפרוח

דברים שכדאי לדעת על שירות ייעוץ עסקי עבור עצמאיים חדשים

דברים שכדאי לדעת על שירות ייעוץ עסקי עבור עצמאיים חדשים

ייעוץ עסקי הוא ללא ספק אחד הכלים החשובים לבית העסק. באמצעות ייעוץ עסקי תוכלו להעצים את הפעילות שלכם ולהפוך

קבלו במתנה 3 פרקים מהספר GPS לעסקים

קבלו למייל קובץ PDF המכיל 3 פרקים סופר חשובים שכל בעל עסק חייב לדעת

  לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

  דברו איתנו

  מעוניינים לדעת עוד בנוגע לאסטרטגיה השיווקית הנכונה? דברו איתנו, נשמח להסביר הכל על כוס קפה

   לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos
   logos